Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

SEDITION

                  Akce:                 

???
                 TOP 3:               

CITIZENS PATROL - Demo 2006 EP
IMPULSEALER / NO GOD RHETORIC - split EP
GRIDE - Hluboká temná modř LP
Kurva tohle je jízda! Kopačka do ksichtu, špinavej, ze řetězu utrženej hardcore, který před pár lety nastartovali HOAX a za poslední roky dojebali ARMS RACE. Všechna klišé obsažena, včetně mocného ughhh! Militantní cover to jen podtrhuje! Vyšlo na kazetě u To live a lie records. Nelze než doporučit!
https://spyhc.bandcamp.com/album/service-weapon
Slovenská banda CONCUSSA vyplivla na bandcamp první skladbu z připravovaného split LP s bratry SYSTEMIC DEMAGE, které vyjde pod hlavičkou Ultima Ratio recs. Na jedné straně vranovský crust/punk s uvřískaným vokálem, na straně druhé vranovská grind bruska se zápachem death-metalu s odkazem švédské hvozdy.
https://concussa.bandcamp.com/album/split-lp-w-systemic-damage
(LUNGS-170) HURAÑA - Brujas, Cholas E Inventadas EP
HURAÑA z nejjižnějšího státu Mexika, Chiapas posílají pozdrav v podobě šesti-skladbového sedmipalce, který vyšel na konci července u Iron Lung recs. Divoký, špinavý punk s naechovaným vokálem, chytlavými rytmy, výraznou kytarovou linku v té nejlepší tradici DEAD KENNEDYS. Celá nahrávka je navíc zahalena do všudypřítomného post-punkového oparu. Určitě to zkus, ale pozor je to návykový! Vyšlo v nákladu 300ks na černém vinylu.
https://ironlungpv.bandcamp.com/album/brujas-cholas-e-inventadas-7-lungs-170

(LUNGS-171) KOBRA - Confusione MLP
Po několika kotrmelcích v sestavě a změně samotného zvuku, který je odlišný od prvotní nahrávky, tě italští punkáči KOBRA uštknout osobitou směsí raného italského anarcho-punku v třaskavé kombinaci se špinavým hardcore s odkazem na italské hlučné spolky let minulých. Album vypráví příběh mladých, zlomených Milánských punx, plný vzteku, pochybností, někde na rozcestí mezi aktivismem a nihilismem. Deset skladeb plus jedno intermezzo na ploše dvaceti dvou minut, místy doplněné o saxofon Luigiho Monteanniho z ArteTetra recs. Vyšlo koncem července v nákladu 150ks na průsvitném červeném a 350ks na černém vinylu. Obal si vzal na paškál Francesco Goats a mastering Will Killingsworth (Dead Air studios).
https://ironlungpv.bandcamp.com/album/confusione-mlp-lungs-171-2
Byl spuštěn preorder kompilačního dvoj LP/CD “The Aftermath“ amerických crust-sludge  válečníků DYSTOPIA, které obsahuje 12 tracků z nahrávek “The Aftermath“  jednostranné LP, “Backstabber“  EP, split se SKAVEN a SUFFERING LUNA. Vyjde na průhledném vinylu s 16-ti stránkovým bookletem a download kartu u Tankcrimes recs.
https://downloads.tankcrimes.com/album/the-aftermath
Čtveřice starých známých existencí z Bratislavy – bráchové Ján a Jakub Hrčkovi, Alex Oplt a Dafy spojila své síly a v roce 2018 společně vytvořila skupinu PARKETOVÝ LEV. Debutové album přišlo na svět už do roka od založení kapely. Nahrávka vydaná původně pouze na CD aktuálně vychází také ve své vinylové podobě v limitované ručně číslované edici sto kusů. Deska obsahuje 11 skladeb plných punkové energie, kterým dává potřebnou pestrost hudební přesah do rock’n’rollu i blues rocku. I přesto, že jde o novou kapelu je výsledkem silná a hudebně vyzrálá deska. Však také hlavně bratři Hrčkovi nejsou žádní nezkušení mladíčcí a mají dlouhodobé zkušenosti z bratislavských kapel. Vedle svého sólového akustického projektu jsou také základem kapely Sveťo Korbel & Personál. Autentickému zvuku nahrávky pomohlo i to, že není natočená ve sterilním studiu, ale přímo v bratislavském klubu MMC. Vinylová verze alba vychází u PHR Records.
www.phr.cz
https://www.youtube.com/watch?v=z1vCsBHG7zg
Právě vyšlo EP “Sacrifice in Czechoslovakia“ od UGFC s přispěním Pana NBDYho. Vychází na slovinském labelu Debila recs. v limitované edici 50 mini CD. Zde ho můžeš slyšet:
https://unclegrashasflyingcircus.bandcamp.com/album/sacrifice-in-czechoslovakia
V kooperaci labelů právě vychází split EP dvěma potrhlým bandám z Itálie BEELZEBEAT/CIBO. BEELZEBEAT jsou z Padovy, na své straně mixují grindcore, psychobilly a rock'n'roll. CIBO z Turína na to jdou podobně jako kolegové z druhé strany, jen s tím rozdílem, že psychobilly vyměnili za hardcore. Od každé kapely po dvou songách, doporučeno pro fandy Povídání o pejskovi a kočičce.
https://beelzebeat.bandcamp.com/album/beelzebeat-cibo-7-split
https://cibo.bandcamp.com/album/beelzebeat-cibo-split
Nová kapela punkových veteránů přichází se svou druhou nahrávkou. BRATISLAVSKÉ DIEVČATA hrají sice od roku 2016, ale muzikanti za sebou mají dlouholeté zkušenosti z různých bratislavských punkových kapel (mj. Zóna A, Lord Alex, Krach, Barbus...). Trojice pánů, kterým čtyřicítka v občance dávno vybledla, už svou první deskou před třemi lety rozvířila vody. Jejich deska se stala jediným debutovým albem v historii PHR, které se po bleskovém vyprodání dočkalo vinylového dolisu. Nová nahrávka pokračuje ve stopách svého předchůdce a sype silné melodie jednu za druhou. Snad by se dalo říct, že je i o něco kompaktnější a vyzrálejší. Muzikanti z Bratislavských Dievčat jednoduše vědí, co chtějí hrát a patří v tom k aktuální špičce. Dávno jsou pevně zakořeněni v sedmdesátých letech a rozkročeni mezi britský a americký punkrock, kterému dělají skvělé jméno. Album vychází na CD i vinylu u PHR records.
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/bratislavsk-diev-at
www.phr.cz
Pravděpodobně už si zaregistroval, že je venku druhé číslo fanzinu B.I.T.CH. Někteří už možná zaregistrovali i problémy s prvním vytištěným nákladem, tady je vysvětlení. Z tiskárny přišel celý náklad zinu s tiskovou chybou (chybou je myšleno, že zine není takový, jaký měl být, ale dá se v pohodě přečíst, akorát některé fotky a černé podklady jsou s pruhy). Na chybu se přišlo po Popradském koncertu a tak jsou už některé kopie s chybným tiskem v oběhu, ale odezva od lidí je dobrá, dá se to v pohodě přečíst a většině lidí to nevadí. Na základě toho, došlo k rozhodnutí, že se chybné kopie budou dále distribuovat za nižší cenu. S tiskárnou je dohodnuto asi nej(eko)logičtější možné řešení, a to, že chybné kopie zůstanou. Místo reklamace a skartování celého nákladu, vytiskne tiskárna polovinu nákladu na jejich náklady. Polovina nákladu s bezchybným tiskem je již připravena k distribuci. Možno objednat na mailu bxixtxchxzine@gmail.com a pro české objednávky piš Masskillahovi do Prahy na mail masskillah@gmail.com. V případě objednání chybné kopii na tebe čeká mini překvapení.
Právě vyšlo 24. číslo BURYZONE zine. V něm najdete na 136 stranách formátu A5 rozhovory s INSISTENT (grindcore), IDIOCRACY (power violence), Deadly Storm zine, MURDER RAPE AMPUTATE (gore grind), PURE (grindcore), CHOROBOPOP (pop-punk), Áda (MASSOLA), LUCIFER EFEKT (punk), CONQUESTIO (crust) a PRACH (punkrock/SK). Dále mini-info-rozhovory s PROLAPSED (death metal), ZATRATA (crust/PL), CONCQUEROR WORM (grindcore/UK), HACK JOB (power violence/UK), EMBRIONAL (death metal/PL), PRASELIZER (gore grind), tour reporty UŽ JSME DOMA Japan tour 2019, BETON Mexiko tour 2017, HIBAKUSHA England tour 2019, cestopisy Maroko 2019 a Thajsko 2016, ankety “Hardcore over 40“ a “Hardcore domovarnictví“ a recenze na ziny, filmy a nahrávky. V blízké době k dostání u spousty distributorů za 140Kč nebo rovnou piš na: buryzone@seznam.cz
www.bandzone.cz/fan/buryzone
           Novinky v distru:          

HARDCORE / PUNK CALENDAR 2021 by Siki
IMPULSEALER / NO GOD RHETORIC
- split EP
SOCIAL CHAOS – Dia do Óbito LP
NIČITEL/ZOZOO – split 10“
TURTLE RAGE / ILL! – split EP
TURTLE RAGE - Critical Thinking EP
TURTLE RAGE – Contramutagen EP
ARNOxDUEBEL / MEDICATION TIME – split EP
EXORBITANT PRICES MUST DIMINISH / NOTHING CLEAN – split EP
JACK / NIYAZOV – split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one