Punk zine..!
             Naše akce:             

18. 8. 2021 - Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAK (FR), LILIxELBEFB event

      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

BOOTLICKER - Nuclear Family MC
WEAK TIES - Find a way MC
METH DRINKER - Oil MC
UNITED CORPSES - Dead Lives Matter MC
První demo kazeta od nové black/speed/punk kapely z Plzně. Špinavej metal pro fanoušky POWER FROM HELL, starých TÖRR nebo INEPSY. Vydání na červených kazetách s vloženou plackou a samolepkou. https://unitedcorpses.bandcamp.com

CAUSTIC - Arrowfire MC
Skvělé debutní demo od heavy/speed maniaků CAUSTIC z Argentiny. Tři vlastní skladby a cover od legendárních VENOM. Klasické osmdesátky na modrých kazetách s vloženou plackou a samolepkou.
https://caustic3.bandcamp.com/album/arrowfire-demo-2021
https://tapesofterror.webnode.cz
Po necelých deseti měsících vychází nové číslo DIY hc/punk zinu B.I.T.CH., jehož součástí je fotozine FTZN #2. Celé číslo je věnované punkovým kreslířům, fotografům a grafikům. Vyzpovídání byly Stiv (VISIONS OF WAR/BEL), Murilo (BRA), Carlos Casotti (BRA), Žufan aka Karel Vyskočil, Roman Láriš, Šumi, Martin Mayer, DEExGEE, Smrčák, Sugi (JAP), Michael D. Thorn (Razorblades & Aspirin fotozine/UK), Paaya a Marek Rybenský. Mimo hlavní téma čísla tady najdeš rozhovory s MEDICATION TIME, DEAD HEREOS recs., FAILURE (IT), ONA SNOP (UK), tour reporty SEE YOU IN HELL po jihovýchodní Asii, mini-tour BOILING POINT/ANTISOCIAL SKILLS, česko-slovenské tour LIDSKÉ ZDROJE, mini-tour SHEEVA YOGA/BRÜNNER TODESMARSCH, nechybí recenze a sloupky. Když už tě nebude bavit číst, můžeš otevřít fotozine, který je přílohou tohoto čísla a podívat se na fotky od vyzpovídaných fotografů. O svou kopii piš na mail: bxixtxchxzine@gmail.com. Punk is support, not competition!
MESSERSCHMITT 109 - legendární swedish crust/hardcore/käng/metal/punk kapela z Jihlavy se členy PRŮMYSLOVÁ SMRT, RAPSÖD, DISBEATLESS a LACK OF SUN to zabalila před 12-ti lety, ale zůstal po nich materiál, který čekal na vydání až dodnes (část z nahrávací session vyšla již dříve na vinylu). Mičlův label HARDCORE LOVES ALL COLORS recs. oprášil tuhle nahrávku a právě vychází na růžové kazetě se zlatými dvířky v nákladu 50 kusů, z toho 10 kusů jako ultra die hard fanatic edition box (boxy jsou již vyprodané). Doporučeno pro fandy ANTI-CIMEX, MOB-47, DEATHSIDE nebo HELLSHOCK. O svůj kus piš na: mipunk@seznam.cz.
https://bandzone.cz/messerschmitt109
Dnes 9. 4. 2021 oficiálně vychází americký press desky HERIDA PROFUNDA / HELLO BASTARDS. Polsko-anglický crust/grind split vyšel původně v roce 2017 na černém vinylu v Evropě a nyní se dočkala i amerického pressu v nákladu 500ks na černo-rudém žíhaném vinylu. Vyšlo v kooperaci labelů To Live a Lie, DESTRUKTOMUZIK, No Time Records , Dilapidated Records a Dead Red Queen Records, v Evropě k dostání u 783punx.
https://783punx.bandcamp.com/album/split-ep
14. ročník ankety o nejlepší český vinyl BEST CZECH VINYL DISK 2020 pořádaný při e-zinu Vinyl Disk Musick je ve finále, její výsledky dalo dohromady 73 hlasujících, aktivních lidí ve scénách, kterou propojuje láska k vinylu. Jména hlasujících, podrobné kompletní výsledky a přehled veškerých námi evidovaných tuzemských vinylů vydaných v roce 2020 naleznete za tímto odkazem:
http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2020.htm
Cca před dvěma týdny dorazila zásilka kazet z ukrajinského vydavatelství NO NAME distro/label, k pořádnému přebrání kazet jsem se dostal až teď. Ve většině případů se jedná špinavej hardcore ze států, v případě zájmu piš na: trojka007@seznam.cz.

EP: INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split MC: BOOTLICKER - Nuclear Family, BLOOD LOSS - Demo, FUGA  - Sin Frontera Sin Nación, HEX CYSTS - Demo, PLASMA - s/t, RAW BREED – Demo, SCYTHE - s/t, STAGGER - Thermobaric Blues, SUB-LEGALS - Bastard Beat, VILE SPIRIT – Demo ZINY: GO AND KILL #5

Kompletní seznam věcí v distru:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2
Na apríla byl spuštěn pre-order kazetového boxu poslední velké desky “Storm Of Resentment“ legendárního britského crustu EXTINCTION OF MANKIND. Kazeta je zabalena do pizza boxu velikosti sedmipalce s kompletním artworkem, tří-panelový insert, celo-potištěná kazeta, kovový odznáček, plakát A3, limitovaný náklad 66ks - ručně číslováno, vydává label 783punx.
www.783punx.bandcamp.com
www.783punx.com
Druhá samizdatová kazeta jihlavských HRDINŮ NOVÉ FRONTY se dočkala zaslouženého vydání na vinylu. HNF jsou jednou nejdůležitějších punkových kapel naší historie a dočkali se uznání i mimo punkovou komunitu. Na nahrávce “Obyčejní Hrdinové“ již kapela zcela rozvinula svůj nezaměnitelný styl. Výsledkem je precizní součinnost hudební i textové složky. Osmnáct songů je plných válečných i postapokalyptických vizí, nihilistických pohledů na život, dobu a společnost. Pro HNF šlo o jejich dosud nejsilnější materiál, který nejen v osmdesátých letech změnil mnohým vnímání tuzemského punku. Nebyly to pivní popěvky nebo adresné narážky na komunistický režim, jak to často dělali jiní. Tahle kapela naučila posluchače vnímat realitu v širším kontextu. Propracovaná gradace skladeb, vražedná rychlost a na druhou stranu temné, až hypnoticky působící songy, naznačující pozdější příklon členů kapely ke gotickému rocku. Kompletní demo “Obyčejní Hrdinové“ z roku 1987 nyní vychází v remasterované podobě jako 2xLP se zbrusu novou grafikou obalu.
www.phr.cz
Anketa o nejvíc rezonující tuzemskou gramodesku očima vinylových příznivců, geeků a maniaků, tedy BEST CZECH VINYL DISK 2020 právě otevírá 14. ročník polyvinylchloridové hlasovací tradice. Za odkazem uvedeným níže naleznete přehledy veškerých námi evidovaných gramodesek tuzemských autorů a interpretů vydaných v roce 2020. Pro všechny letité, ale stejně tak relativně nové fanoušky tuzemské hudby na gramodeskách přinášíme možnost krátké rekapitulace a přisypání vlastních tipů do mlýna, kde vládne hmotný nosič, fascinující artefakt, sběratelská vášeň a povětšinou nebesky, stejně tak jako pekelně krásná hudba. Přejeme mnoho úspěchů při lovení v policích, oprašování nezapomenutelných pokladů a předem gratulujeme k rozhodnutí se k účasti na této mocné kratochvíli.
http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2020.htm
Stejně jako u prvního čísla slovenského zinu B.I.T.CH. se i to druhé dočkalo online verze, kterou nalezneš na níže uvedeném odkazu. Fanzin vyšel někdy v polovině minulého roku. Druhé číslo je věnované polské DIY scéně, rozhovory s Robertem (Refuse recs.), GOVERNMENT FLU, OHYDA, ZATRATA a česko-polskými HOW LONG?, najdeš tady i další rozhovory s ADACTA, Ryno z TRIPLE CRIPPLE, ALWAYS NEVER FUN, s bubeníkem ASPHYX a SODOM a taky s Denisem zpěvákem DOOM. Nechybí ani tradiční fanzinové koření v podobě tour reportů, recenzí nebo sloupků.
https://bitchxzine.blogspot.com
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #36 zine
PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one