Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
Nové video k „protest songu“ Bangkok, THE FIALKY tím vtipně poukazují na jeden z největších nešvarů České společnosti: Všichni odsuzujeme zloděje, ačkoliv stát se jimi by chtěl každý. Klip realizoval nadaný garafik Robert H., který již s kapelou spolupracoval na videích This is England a  Punkrock hooligans. Mimo to The Fialky pro své fanoušky nahráli svá kompletní alba na youtube.
Klip:
http://www.youtube.com/watch?v=oNxok19onoo&feature=share&list=UUG2ym5RgU0x0Z13-CBsvYVw
Celá alba k poslechu:
http://www.youtube.com/user/kluk77
Nikdo nevěřil, nikdo nedoufal, ale venku je páté číslo papírového fanzinu PREDČASNÁ VZBURA! 36 stran A5 v sobě ukrývá cestopisy z polského DIY hrad core punk festu, chorvatského Monte paradiso, německého Killed system festu, flákaní Sebastiana po Evropě, německé tour RAPSOD a STOLEN LIVES, Východní Slovensko scene report, rozhovory s pamětníkem Yannem z Undislessed records a Anvarom z Uzbekistánu, hromadná anketa na vyřezávání vinylů, “osobností“ čísla je N.A. Frenkel – tvůrce gulagů v ZSSR a nakonec klasicky recenze na knihy, fanziny, ale i seriály. Vytištěno na recyklovaném papíře s přílohou 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek. Komu by to nestačilo, k fanzinu dostaneš hudební přílohu v podobě flexi EP THE CITADEL. Za 2€ na punkgen@gmail.com! Vyšlo v nákladu 100 kusů.
Poslední zpráva od ATOMIC VISION v tomto roce patří samostatnému EP slovenských thrasherů RADIATION s názvem “Plutonium Overdose“. Na desce najdeš pět nových songů ve stylu běsného thrash/death metalu s texty plnými apokalyptických vizí a strachu z nukleární katastrofy. Deska vyšla v kooperaci s českými  a slovenskými UG labely Skaven records, T.S.C. records a Slave of Beerfoam v nákladu 500ks. Cena je 3,5€ + pošta.
www.atomicvisionprods.blogspot.com
Z chaosu a nicoty, ze zmatku a prázdnoty přichází “AGAINST HIS-STORY, AGAINST LEVIATHAN!” - debutní album balkánských vlčích kočovníků, anarchohermetického tria HAZARDER. Celá deska k poslechu zde:
http://www.insanesociety.net/eshop/IS-119-HAZARDER-Against-His-Story,-Against-Leviathan-LP-Z5950.html
Po čtyřech letech jsem opět navštívil Brněnskou punkovou fiestu Killed by Brno, kde si zahrálo hned jedenáct CZ/SK kapel, které válčí na poli hc-punk... pár postřehů najdeš tomhle reportu.
Dva roky od poslední reedice a jedenáct let (zní to neuvěřitelně, ale je to tak) od prvního vydání debutní velké desky THE RESTARTS přišel čas udělat nový press. The Restarts se za těch čtrnáct let scéně vypracovali v jednu z nejlepších současných punk kapel a už Slumworld nastavil cestu k tomu co přišlo později. Tuhle desku si pustíte a zůstane sedět s otevřenou pusou, obrovská dávka energie Vás od prvních vteřin přiková do křesla a následně Vás nabije. Nezměnitelný zvuk kytar, nezaměnitelný zpěv a do toho neuvěřitelně chytlavé písničky. Bez Slumworld není žádná sbírka zásadních punkových vinylů kompletní. Nová edice vychází na čistě blankytném vinylu. PHR dolisovali LP londýnských punx  Restarts – Slumworld tentokrát na nebesky modrém neprůhledném vinylu.
phr.cz
Přidány dvě nové recenze... na velkou desku od Vyškovských punkáčů THE BREED - Zeď a na poslední číslo BURYZONE zinu, číslo 19.
Česká kapela BOY představuje svoji první vlaštovku "Drop the Bomb" z připravované desky "Darkest Vision", která vyjde v roce 2014. Ve skladbě hostuje na piano americký producent Ronnie King (Rancid, Offspring, NOFX,...) a ženského vokálu se zhostila Aneta Galisová (Prague Conspiracy). Na album producentsky dohlíží Tommy Akerholdt z norských Turbonegro, kde také proběhne finální mix desky.
http://youtu.be/zgvE6egbws4
Právě vyšel split xKATExMOSHx / FxAxSxTx EP, fastcore/power-violence z Itálie a Maďarska. Deska vychází na německém labelu TVG records, 8ks testpress, 100ks na červeném a 500ks na černém vinylu.
http://www.t-v-g-a-x.de
Publikací o české punkové subkultuře už několik vyšlo, beletristický pohled na ni však má premiéru teprve nyní. Známý textař, básník a organizátror punkových koncertů a festivalů Petr B. Výškovický v knize PUNKOVÝ PRAPOR nabízí zasvěcený vhled do činnosti fiktivní punkrockové formace z Ostravska. Společně s jejími členy se účastníme zkoušek a vystoupení, cestujeme kapelní dodávkou, navštěvujeme hospody, řešíme vztahy. Ve druhé dějové rovině knihy provázíme příslušníky smyšlené ostravské punkové party na jejich pouti po putykách, klubech a kvartýrech, jsme svědky konfliktů s neonacisty, rodiči, státními institucemi nebo spolupracovníky. V závěru se oba světy prolnou, když ona banda navštíví poslední koncert zmíněné skupiny. Vydává Papagájův Hlasatel, celkem 230 stran.
www.phr.cz
           Novinky v distru:          

GO AND KILL #5 zine
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one