Punk zine..!
              Naše akce:           

24.07.2020
Plzeň (belFAST)
Benefit na FNB Plzeň


DIE PUPPEN AUGEN, SAY RAID, FORREST TRUMP
FB event


              Recenze:              

HUMAN FAULT – Zjevné předurčení LP

        Info o koncertech:       

SUMMER MOSHPIT PÁRTY

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

IMPULSEALER - s/t MC
HATED YOUTH / ROACH MOTEL - split LP
UNA BESTIA INCONTROLABLE - Metamorfosi LP
Hned několik UK hardcore/punk legend se sešlo při tomto už 31.čísle Artcore zinu, kterej vychází neuvěřitelných skoro 30let. Velkej respect patří týpkovi, kterej se za tímto veledílem skrývá. Tim je Welly, majitel Ghost City shopu v Cardiffu {ex Damaged records} a frontmanovi punkových Four letter Word. Mezi ty další legendy bych s klidným srdcem zařadil členy obou kapel na split 7"EP desce, která je součástí novýho čísla. K VIOLENT ARREST stačí zmínit jen slovo Ripcord, kapela v které členové V.A. působili dlouhá léta. No a ENDLESS GRINNING SKULLS ti zase účinkovali/jí ve spolcích jako Heresy, Geriatric Unit, Hard to Swallow, Army of the Flying Robots, Dead in the Woods a milionech dalších kapel. Už několik předešlých čísel Artcoru vyšlo s bonusem vinylové desky, ale todle je mé asi nejbližší. Violent Arrest - poctiví přímočaří punkáči částečně ovlivněni i oi, vydávající na Deranged records/Grave Mistake. Jejich strana tohoto šedýho vinylu obsahuje dva songy "Sharp Knife, Short life" a "Shattered" s texty, který mi nahánějí husí kuži. Endless Grinning Skulls z Nottinghamu přicházejí s jednou working-class skladbou "Jackal". Kapela mixuje vlivy starýho Švédska, Anglii, Japonska ale i Rudimentary Peni, Crucifix nebo Siege. V každým případě super split deska, která dává tomuto legendárnímu zinu další dimenzi. No a co říct k zinu? Klasická grafika a typickej formát A4 {todle číslo se 40 stranama}, obsah tradičně nadprůměrný rozhovory s Yhteiskunnan Ystavat?, Endless Grinning Skulls, Conquest for Death, Chuck Dukowski {Black Flag/SST records}, OFF!, Rough Kids + obsáhlý info o Italský scéně 80tých let, recenze a mnoho dalšího. Svoji kopii si můžeš zabookovat u dead heroes - www.deadheroes.cz, deadheroes@centrum.cz, desky jsou na cestě do ČR. Nebo si zine objednej přímo u Wellyho. Cena je 160kč + pošta.
www.artcorefanzine.bigcartel.com
www.artcorefanzine.co.uk
I když je parný léto, tak pro Vás mají brněnští BOY ochutnávku nové skladby "PARTY TIME", která se objeví na tradiční americké kompilaci "CASHING IN ON CHRISTMAS vol. 5" za účasti legendárních kapel jako Menace(uk), Peter & The Test Tube Babies(uk), Defects,(uk), Noi!se, Warriors, Bad Engrish, Bonecrusher, Pennycocks(sp), Splodgenessabounds(uk), Harrington Saints a mnoho dalších! Deska jako tradičně vyjde na barevném vinylu v rozevírácím gatefoldu u Black Hole records. Deska vyjde koncem listopadu a pár kusů bude k dostání na koncertech. Song k poslechu na Bandzone profilu.
www.bandzone.cz/boy
Zbrusu novej split dvou výbornejch UK grind-core kapel. OBLIVIONIZED z Londýna se dvěma záseky brutálního technickýho death grindcoru. O nahrávku se postaral kytarista kapely Sammy Urwin {sám obstaral i basu}, mastering pak Scott Hull {Pig Destroyer}. Kapelu možná někteří znají z jejich letošního vystoupení na OEF. Na splitu je doplňují Bristolští HUMAN CULL, kteří svůj hatred grindcore ženou d-beat/crust špinavější cestou - silný vlivy kapel jako Phobia, Extreme Noise Terror, Insect Warfare,... lepší se od koncertu ke koncertu. Obě kapely předvedly o víkendu {10.-11.8.} hodně solidní sety na Bleh festu v Londýně. Přední stranu obalu nakreslil Luis Sendon {dvorní malíř Obscene Extreme festu} a vnitřní Arif Rot {Wormrot}. Deska vychazí v několika barevných variacích. Dead Heroes mají dvě verze - průhlednej krystal vinyl a limitovanej žlutej vinyl od Human Cull. Jinak Human Cull připravujou velkou 12"LP "Stillborn Nations" {obal od Stiva z Visions of War je hotovej}, takže pokud někdo chce pomoct z vydáním určitě se obraťte na Edda {boss kapely}: bloatedcorpseofpunk@hotmail.com.
www.humancull.bandcamp.com
www.oblivionized.bandcamp.com
THE BREED - Nová nahrávka jedovatého hc/punku s trashovým nábojem přichází s prvním vinylovým zářezem v podobě 12" LP. Zaručeně zaznamenáno slušný kila v kytarách s odstřelujícím, srozumitelným zpěvem, šílenou burácející basou, válcujícími bicími s celkově masivním zvukem, lehce ovlivněný americkým hardcorem zachycující až nenávistnou lyrikou této na prach zkorumpované společnosti o představách nad životní úrovní, úrovní peněz. Jedenáct řezů do vinylu včetně dvou coverů od TELEX, PROUDZ - zpívaný v Bulharštině dávají nezkrotný náboj a zároveň schopnost přirovnat přímočařejší jízdu k těmto spolkům z 80. a nultých Let. Kapela je z Vyškova - Moravy, jenž je jasným důkazem a kvalitou moravského podhoubí, celková nahrávka pochází z našláplého studia Davos. Deska vychází na černém vinylu s červenými cákanci (červemé cákance jsou vidět pouze pod světlem) v plnobarevném, rozkládacím obalu, vše zabaleno v igelitovém pouzdře v nákladu 525 kusů. Pro objednání za kus můžeš použít shnilý peníz 250,- plus poštovné. Vinyl vychází u ABACK distro records. Nahrávku můžeš poslechnout na jejich Bandcampu. Dále je v přípravě druhé, Evropské turné pro jaro 2014 čítajících 17 dní, rovněž proběhne křest desky na Garáži ve Vyškově v pátek 23.8.2013 za účasti dalších kapel. Nahrávka bude prvně k dostání 17.8. na MORE NOISE FORLIFE VOL.8, o svůj kus piš na mail: peta.aback@centrum.cz.
http://abackdistrorecords.blogspot.cz
Asi před hodinou jsem se vrátil z garáže, byl jsem tam poklidit, pobrat věci a přitom jsem vzpomínal na včerejší koncert, který byl jedním slovem MASAKR!!! Respekt, velký dík kapelám a všem, který přišli na tohle špinavý, odlehlý místo i v nepřízni počasí, ale přesto s dobrou náladou a nadšením, které bylo cítit po celý večer. Slibovaná grilovačka proběhla pod přístřeškem a každý tak dostal možnost rozfoukat si svůj gril, haha. Pořád jsem nadšený z toho jak to včera proběhlo, někdy si to dáme znovu, co ty na to?!
…tady ještě pár fotek od Matěje:
http://foto.mattesh.com/2013-08-09-garaz
INSECT ARK - sólo projekt Dany Schechter z Brooklynu, známé z BEE AND FLOWER a M. Gira's Angels of Light (Swans). Samply, baskytara, klávesy a nástroje, které ani nevím jak se jmenují. Vše pěkně temně a pomalu. Zvuky, co nejdou do uší, ale vpijí se rovnou do žil. Jesu a Neil Young si nad ránem dávají poslední absinth, potichu svítá a pro poslední cigáro jdeš ty. UNKILLED WORKER - srdcem i duší krotitel hluku ve své něžnější podobě, také sólař, profesionální textař dopisů na rozloučenou.
http://insectark.bandcamp.com/
http://www.silver-rocket.org/kapely/unkilled-worker
Přidán report z letošního FLUFFu, kde si během čtyř dnů mohl schytat tyhle výprasky: Coke bust, Violent reaction, Marytrdöd, Citizens patrol, Gride, Sectarian violence, Gride, Stolen lives, Holy a spotu dalších, repor k přečtení zde.
Již druhý ročník festivalu ENEMY OF THE SUN se uskuteční v Praze ve dnech 13. - 15.9.2013. Letošní ročník bude ve znamení kultovních švédských d-beat / crust kapel MEANWHILE a DISCHANGE, které jsou koncertně již téměř neaktivní. Nenechte si proto ujít jedinečnou příležitost vidět legendy švédského hardcoru naživo (plus samozřejmě hromadu dalších neméně kvalitních kapel). Festival proběhne ve třech dnech na dvou odlišných místech, bližší info zde.
Dvě francouzské kapely hledají koncert na sobotu 27.října v Plzni. ONE THOUSAND DIRECTIONS punk-rock z Nantes a SANTA CRUZ ze stejného města, kteří mastí punk se závanem 80´s HC, pokud bys měl zájem ozvi se na mail: onethousandirections@gmail.com.
http://onethousandirections.bandcamp.com/
http://santacruz44.bandcamp.com/
Nějaký info ohledně dnešního koncertu v garáži: bubeník z NUCLEAR BASTARDS si zlomil ruku, takže nezahrají. Kapely ČLOVĚKOK, SHITBURGER a THE… (…) platí, tak zvedni prdel a přijď, od 16:00 grilovačka, pití/jídlo sebou! Počasí sice moc hezký vyhlídky nenabízí, ale dáme to i tak!!!
           Novinky v distru:          

PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one