Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
Právě vychází vinylová verze nového alba ENGLISH DOGS. Psi hrají už od roku 1981 a jsou tak současníci Broken Bones nebo Anti Nowhere League, tedy klasickou kapelou 82 UK punkové vlny. Kapelu ale brzdily časté kolotoče v sestavě, které vedly  k výrazným změnám ve zvuku English Dogs. Ti se tak od punku v později posunuli k metalovému soundu a nakonec do crossoveru. Tohle vyústilo v rozdělení English Dogs na dvě samostatné kapely, které ovšem hrají pod jedním názvem. Aby chaos byl ještě větší, existuje i třetí sestava, která naštěstí není koncertně aktivní. Nás ovšem zajímá punková sestava, ta která se zakládajícím zpěvákem Wakeyem vydala CDEP. Ano, právě to později vyšlo jako singl u Voltage records. V letošním roce přišla i s velkou deskou. Album s jednoznačným názvem „We did, we do, we always fucking will!“ vyšlo opět v režii kapely na CD a díky spolupráci Papagájova Hlasatele a francouzských Mass Prod. records i na LP. 15 ostrých vypalovaček, s mnoha hosty jako Rat z Varukers, Faytality z Virus nebo Biff ze Sick On The Bus. Punkrock který šlape jako dobře promazaný stroj, s chytlavými refrény. Nezbývá než se drbat za ušima a přemýšlet, jak to kurva ti angličtí fotři dělají?
http://phr.cz
Na 144 stranách formátu A5 v brožované vazbě najdeš rozhovory s THE RESTARTS, PERFECITIZEN, ABORTION, MY DEAD CAT, INSANIA, FISHARTCOLLECTION, split rozhovor INNOXIA CORPORA / TELEFON, ESAZLESA, RABIES, INGROWING, GRACE DISGRACED, MASSOLA, LAHAR, TWISTED TRUTH, Dan “HARY“ Harok, KONFIDENT a UŽ JSME DOMA. Nechybí tour reporty, kdy SEE YOU IN HELL byli v USA (2013), SPASM v Mexiku (2014), HIBAKUSHA + 6MAS po Evropě (2013/14) a BRUTALLY DECEASED / CONTRASTIC projeli Československo (2014). Dále tam najdeš anketu na na téma vzdělanosti muzikantů, autorský komix a hromadu recenzí na čtivo a nahrávky. Poprvé bude k dostání na Play Fast or Don´t festivalu, poté na Obscene Extreme Festu a u distributorů. S ostravskými zájemci se určitě potkáme někde osobně... Cena je 100 Kč (+poštovné). Jakékoliv dotazy zde: buryzone@seznam.cz.
Pamatujete na Amandu Woodward? Řekněme výkladní skříň francouzský emo školy? Někteří členové týhle, ale jo, legendy pokračovali v kapele Aussitôt mort, který se teď nedávno (čistě z lingvistickýho důvodu) přejmenovali na Mort Mort Mort. A tihle Francouzi z Caen jedou v červenci evropský tour se svejma kámošema Sugertown Cabaret, který jsou hradeckejm kids taky minimálně povědomí. Obě kapely mají podobnej přístup k tvoření muziky. Snad jen Mort mort mort jsou možná trochu víc načichlý metalem (bez urážky) a jsou věrný rodný francouzštině. Takže 23.7, Bio Central, 20:00, 150,- by měli bejt jediný indicie, který by Vás měly v tuhle červencovou středu zajímat. Jako support vystoupí hradečtí Envy – VIA.
http://sugartowncabaret.bandcamp.com
http://aussitotmort.bandcamp.com
Po několika letech vychází již šesté pokračování hudebně politického zinu z Písku CHOROBA MYSLI. Venku by měl být 11.7. a těšit se můžeme na rozhovory s Jožkou Hell, V rukou osudu, Blockheads, články o Punks in Aceh, o Bhopalské tragédii v Indii, o havárii v americké jaderné elektrárny Three mile island, fotky z koncertního místa Garáž v Budějovicích a recenze. Jak o bonus najdeš rozhovor s Ondrou Lycantrophy, který zatím vyšel jen v elektronické podobě. To vše na cca 80 stranách ve formátu A5. Objednávat můžeš na prustrel@centrum.cz.
Nové 7“ EP kanadské old-school grindcore kapely MESRINE s názvem “Bad seed… spoiled blood“ je hotové, oficiálně vychází dnes 02.07. 2014 pod patronátem Slovenského labelu Uranium overdose. Nečekej nic jiného než totální nekompromisní grind masakr! Sedm nových brutálních songů za méně jak osm minut na 45rpm. Vychází v limitované edici 520 ručně číslovaných kusů na modro-fialovém vinylu. Povinnost pro všechny grindcore maniaky! Objednávat můžeš na mailu: sanberg@centrum.sk nebo na Bigcartel resp. Discogs shop.
http://uraniumoverdose.bigcartel.com
http://www.discogs.com/marketplace?release_id=5824635&ev=rb
Dvě tuzemské kapely BOMBATÖLCSÉR a BRICANYL TURBUHALER z Brna a okolí vyráží v září na Evropské tour. Po cestě by se potřebovali zastavit 09.09. a 17.09. i v našich končinách a to nejlépe někde na západě Čech, pokud bys jim chtěl pomoct napiš na mail: bombatolcser@gmail.com. Potřebují místo na spaní, vegan jídlo a něco za cesťák.
Přidány dva nové reporty... 15.06. 2014 – Praha (Bílá vrána) – TRAGEDY (US), BRÜNNER TODESMARSCH, PRAY FOR DEATH a 22.06.2014 – Brno (Yacht) – CONTRAST ATTITUDE (JAP), KONTATTO (IT), SEE YOU IN HELL, MÖRKHIMMEL, BRÜNNER TODESMARSCH, CONCUSSA (SK). K přečtení zde:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/reporty-z-akci/15-06-2014-praha-bila-vrana
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/reporty-z-akci/22-06-2014-brno-yacht-contrast
Art-rocková kapela LABASHEEDA z Holandského Amsterodamu shání koncerty v ČR někdy mezi daty 10. října až 15. listopadu nebo na léto 2015. LABASHEEDA hraje mix post-punku, noise a post-rocku za doprovodu houslí, momentálně nahrávají nové album. V případě zájmu napiš na mail: swinging_violin@hotmail.com.
http://labasheeda.bandcamp.com
Finská kapela RAVAGE RITUAL, která hrne temný hardcore ovlivněný Integrity, Oathbreaker, Rise And Fall, Nails atd. shání koncert v ČR 22. října. Na svém kontě mají EP “Revival“ a split EP s TEETHING… koncem srpna by mělo vyjít debutní LP “Soul eater“, ukázky najdeš na bandcamp. Pokud bys měl zájem pomoct s koncertem napiš na: ravageritualsjk@gmail.com.
http://ravageritual.bandcamp.com
Washingtonská kapela LES RHINOCÉROS zahraje v rámci své tour v Tachově. Trio hudebníků, které si zahrálo na několika světových scénách naladí svoje nástroje v pátek 27. června v Gařáži Trojka kousek od vlakového nádraží. Band se žánrově usídlil mezi free jazzem, progressive rockem, reggae, math-corem a do toho všeho ještě mixují elektroniku. Les Rhinocéros debutovali v roce 2011 na labelu Tzadik, který patří Johnu Zornovi. Akce bude začínat od 20:00 hodin. Americkou návštěvu podpoří svojí účastí ještě západočeská stonerasfuck kapela ACID ROW. Na akci se bude také grilovat, vstup: 80,.
http://lesrhino.bandcamp.com
http://bandzone.cz/acidrow
           Novinky v distru:          

PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one