Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC
Začátkem měsíce vyšla druhá samostatně dlouhohrající deska PRŮMYSLOVÉ SMRTI “Pedagogika poražených“. Na novém albu kapela přichází s novými nápaditými kompozicemi skladeb, kde se mísí agresivní rychlé pasáže s pomalými, což není pro kapelu obvyklé oproti jejímu prvnímu albu "Invaze změn". Těžkotonážní začátky i thrash metalové rozjížděčky písniček doplňují extrémně rychlé pasáže, doplněné těžkými metalovými mezihrami. „Ústředními tématy nové desky jsou kataklyzmata moderní doby. Absolutní vyhoření, citová plochost, emoční neschopnost, industrializace mozku, ovlivnění sociálními sítěmi a high-tech komunikací a možná až nesmyslný a nepotřebný propojení světa, přepálená komunikace v každou chvíli, minutu a vteřinu našeho každodenního života, protože některý věci nejen, že není potřeba říct hned, některý věci není potřeba říct nikdy“, komentuje novou desku zpěvák Mičl, který je rovněž autorem textů. Apokalyptickou malbu přední strany desky vytvořil přední italský umělec a malíř Paolo Girardi, který stojí například za obaly alb kapel jako Power Trip nebo českých Brutally Deceased, a je známý spoluprací s Nuclear Blast records či českými Doomentia records. Nahrávání proběhlo v legendárním bzeneckém studiu SHAARK. Finálního masteringu se ujal v USA zkušený Dan Randall z Mammoth Sound masteringu, který pracoval na albech kapel jako Toxic Holocaust, Magrudergrind, Sodom, Iron Reagan, Vitamin X. Hudební intro a outro alba vytvořil mistr zvuku Jan Šamánek – Šaman (V0NT, Protijed). A v neposlední řadě na merchandise pracuje Rafael Wechterowicz známý pod pseudonymem „Too many skulls“, který spolupracoval například s kapelami Government Flu, Hirax, Slayer, Kreator. Vinyl vyšel na labelu Papagájův hlasatel records a kazeta na kapelním labelu Hardcore Loves All Colors Records.
https://prumyslovasmrt.bandcamp.com
https://www.prumyslovasmrt.cz
https://phr.cz
DIY Pilsen gigs zvou na první šrumec tutoho roku, dvě kapely brnkající na crustvou notu SPLITTER (DE) a BEKLAGA se představí ve stále relativně nových prostorech na pitevně v ex-Belfastu. Případný výtěžek poputuje oproti původním předpokladům na pomoc Ukrajině, organizaci Pomáháme lidem na útěku. Pozvánka zde.
S lehčím zpožděním si dovoluji oznámit, že v únoru 2022 vyšlo po nekonečných covidových průtazích společné 12“LP RABIES / GARAPAL, domluvené již po Singapur/Malajsie turné RABIES v roce 2020. Na této nahrávce si můžeš poslechnout 17 skladeb od jihočeských vytrvalců extrémního hardcore-violence RABIES, jejichž skladby vyšly v Singapuru ke zmíněnému turné na split kazetě RABIES/CHRUP avšak s odlišným zvukem. Singapurští GARAPAL mají venku zatím jen jednu nahrávku, kterou ale vydali v několika formátech a která sráží na kolena všechny, kteří jí slyšeli. Na tomto vinylu mají 9 exkluzivních skladeb a připravte se na parádní porci poctivého power-violence. Celou nahrávku masteroval mistr Šaman. Vychází v limitované ručně číslované edici 269 kusů v kooperaci 10 spřátelených domácích labelů. O svůj kus piš na mail: trojka007@seznam.cz, výměny vítány!
https://youtu.be/RvITM7xUMDg

Nahrávku můžeš pořídit na koncertu 11. 3. V plzeňském Belfastu, který pořádáme pod hlavičkou DIY Pilsen gigs. RAW ZINE distro bude na místě a veškeré peníze z prodaných desek/kazet půjdou na podporu Ukrajincům prchajícím před válkou.
https://www.facebook.com/events/695685764754049

RZ tituly stále k dispozici:
RZ 023 VIOLENCE JUNKIE / CRY OF HUMANS - split MC (poslední 2ks)
RZ 022 NONSANTO - Enslaved by the grind LP (poslední 3ks)
RZ 021 NOLL IQ - Ricky Bruch EP (poslední kus)
RZ 020 DIS-K47 / MORAL HANGOVER - split LP (poslední kus)
RZ 019 DISAVOIR VIVRE / VZTEKLEC - split MC (posledních 8ks)
RZ 017 TERLARANG - Forbidden LP (novinka)
RZ 013 DIS-K47 – Hysterie kolem nás… LP (poslední kus)

Kompletní seznam věcí v distru:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2
Nebudeme zdržovat a rovnou se vrhneme na to co nás čeká. Zrecyklované rozhovory s Idiot´s Parade, Chromatic Absurdity, Bettercore a 3-Way Cum. Dále nechybí "černorudá" agitka, recenze a menší distrolist. Ale přece jen něco nového zde najdeme. Předně je to rubrika "Kopelovštiny", kde jsou recenzičky milionu nahrávek známého českého noisemakera. Tím druhým je pak prakticky původní rozhovor s kapelou Continua Recto. Ten dělal Panda a měl být uveřejněn v jeho zinu, který je v hibernaci. Tak jsem byl požádán, abych ho uveřejnil zde, což tak činím. Datum vydání 16. 2. a je opět zadarmo, ovšem naposled je FREE. PS: kdo si nenapíše, ten nedostane. Neplatí pro předplatitele a kolportéry.
www.grfrecords.estranky.cz
První dvě alba tuzemského hc/punku HUMAN FAULT jsou nyní poprvé k dispozici na vinylu, dříve vyšly na CD. Dohromady sedmnáct skladeb, hudebně vyzrálého, melodického hc/punku s ženským vokálem, kreslený obal od Melvina Zeda, včetně barevného plakátu ve formátu A2. Deska vychází v kooperaci labelů Aback Distribution, Deviance, Les Nains Aussi, Perce~Oreille, Maniac Attack recs., Svoboda recs. a Maloka. Poslech možný na bandcampu kapely.
https://humanfault.bandcamp.com/album/no-nen-tady-kr-sn
http://abackdistrorecords.blogspot.com
STALINOVY OBĚTI – s/t LP
Pražskou punk kapelu STALINOVY OBĚTI založila někdy na přelomu let 1987/88 parta kámošů z jednoho gymnázia. I díky provokativnímu názvu se k prvnímu koncertu propracovala až těsně před revolucí, na podzim roku 1989. Stalinovky tak patří ke kapelám, které zazářili v těsně porevoluční době. Množství koncertů s legendami punkové scény je brzo dostalo do obecného povědomí. Skvělý potenciál, pestrá nálada skladeb, kdy ostré punkové agitky střídají až post-punkově temné proklamace, si tenkrát zasloužily vydání plnohodnotné desky. Stalinovy oběti bohužel skočily dříve, než byl natočen jakýkoliv oficiální záznam. Jejich zpěvák Filip následně založil rockovou kapelu Prohrála v kartách, a ještě později se stal hudebním skladatelem (mj. Anna K., Aneta Langerová atd.). Stalinovy oběti ale nezůstaly zapomenutou kapelou, jejich nahrávky se dál šířily mezi punkovými fanoušky. Ale až teprve nyní vychází první oficiální nahrávka Stalinových obětí. Album poskládané z nejlepších dochovaných dobových záznamů je důstojnou připomínkou této pozoruhodné kapely. Právě vydaný vinyl určitě zaujme všechny, kteří kapelu dlouhodobě poslouchali, i ty, kteří se teprve chystají objevit jeden z klenotů tuzemských punkových archívů.
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/stalinovy-ob-ti

BLITZ - The Killing Dream LP
BLITZ patří k těm nejdůležitějším oi/punkovým kapelám všech dob. Pouhý rok od jejich vzniku datovaného do roku 1980 vyšel debutní singl, který se zároveň stal první nahrávkou nově vzniklého labelu No Future. V roce 1982 vyšlo první album “Voice of a generation“, které se nejen názvem stalo skutečným hlasem celé jedné generace. Dnes již dobře víme, že se jedná o jedno z nejdůležitějších oi/punkových alb vůbec. Krátce po vydání desky z kapely odešel kytarista Nidge a zbývající členové natočili druhé album, stylově již hodně vzdálené původní tvorbě. Značka BLITZ poté na několik let zmizela, dokud ji v roce 1990 bývalý kytarista Nidge nepozvedl z popela. Pod názvem BLITZ tak v tomto roce vzniklo pozoruhodné album “The Killing Dream“. Z větší části vlastně sólové album Nidgeho, kterého zpěvem doplnil Gary Basnett z kapely Attak. Výsledkem je velmi výrazná deska pohybující se na pomezí punku, new wave a post-punku. Je na ní cítit nezaměnitelný duch původních BLITZ a přitom se jedná o progresivní a ojedinělou nahrávku, která v mnoha ohledech přežila zkoušku časem. U PHR Records nyní album vůbec poprvé vychází v oficiální vinylové reedici doplněné o velkoformátový plakát. https://youtu.be/Qdz1WqI2O-U
www.phr.cz
Nová kazeta KNIFEDOUTOFEXISTENCE (noise, UK) je tu a jmenuje se “Disappointment In Realisation“, šest nových tracků reflektujících aktuální rozpoložení projektu, vzpomínky z minulosti, vypořádaní se s přítomností a zapamatování si vzdálenosti do které musíš spadnout.
https://opaltapes.com/album/disappointment-in-realisation
ÄPÄRÄT - Hairiköt Tulee EP
Na konec března je naplánovaná další ze série reedic Voltage records. Sedmipalec, finských hc-punkových pionýrů ÄPÄRÄT, který vyšel před třiceti šesti lety.
https://aparat.bandcamp.com/album/h-irik-t-tulee-ep

DEFIANCE - War On The Street LP
Sběratelská edice nového alba portlandské anarchopunkové legendy. Více informací již brzy.
https://www.voltagerecords.eu
Právě vychází, poprvé na kazetě album z roku 2011 kultovní speed/thrash kapely BOMBARDER (ex-Jugosávie) “Ima Li Života Prije Smrti“. Původní nahrávka vyšla na CD, na finském labelu Metal Warning. Kazetovou verzi má pod palcem MCDT Company.
https://youtu.be/GgWYdIbqnVM
http://mcdtcompany.storenvy.com
Bratislavská punková skupina ROZPOR vydala ve čtvrtek 27. ledna 2022 osmé studiové album s názvem “Hrubá sila“. Kapela je od svého začátku známa svým silným antifašistickým postojem, a tak není náhoda, že nahrávka vyšla na den památky obětí holokaustu. Album vyšlo zatím pouze digitálně, volně ke stažení na všech streamovacích platformách a v následujících týdnech vyjde na fyzickém formátu v podobě LP na vlastním labelu Žiadna značka/No Label. Výhradním distributorem bude vydavatelství Papagájův hlasatel records (PHR). Nová deska obsahuje dvanáct nových skladeb vlastní tvorby, nechybí ani hosté – ženský vokální soubor Chick2Chick Trio, rapper Edúv syn a klavírista Jakub Vizner.
https://sk-sk.facebook.com/Rozpor
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one