Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

CHIENS - xTrendyxJunkyx LP
NEGATIV NULL - Kategorisch Aggressiv LP
NOLL IQ - Ricky Bruch EP
Power-mangel ze Švédska v té nejlepší tradici kapel jako KRIGSHOT nebo MASSGRAV, se svojí osobitou fast splašeností. Na straně A najdeš čtyři nové kusy, na straně B pak čtyři nově remasterované skladby, které již dříve vyšly na kompilaci “Dimmorna Skingras Vol 4.“, včetně coveru od MDC. Vyšlo v mezinárodní kooperaci jedenácti labelů včetně tuzemských zástupců RAW ZINE recs. a SVAB recs. O svůj kus piš na mail: trojka007@seznam.cz, výměny vítány!
https://zeroiq.bandcamp.com/album/ricky-bruch-2020

Kompletní seznam věcí v distru:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2
Právě vyšel transatlantický harsh noise split mezi SLIT THROATS (Roman J Leyva // PLAGUE MOTHER, HARHS TRUTHS, CADRE) a PLAYWORKER (Dean Lloyd Robinson // KNIFEDOUTOFEXISTENCE). Po dvou trackách od obou těles, hrubá neústupná harsh noise stěna, nic pro slabší povahy. Kazeta vychází u Outsider art.
https://outsiderart.bandcamp.com/album/split
Italská grindcore bruska ONE DAY IN FUKUSHIMA sháním labely, které by se chtěli podílet na vydání připravovaného sedmipalce "Permanence". Vydání je naplánované někdy na přelom jaro/léto 2021. Pro podrobnosti piš sem: odifgrindcore@gmail.com. Hudební produkci čekuj na bandcamp. https://onedayinfukushima.bandcamp.com
Koncem minulého roku se vinylové verze dočkal 3-way split PSYCHONEUROSIS, HERIDA PROFUNDA a SUFFERING QUOTA, který již dříve vyšel na CD/MC. Jednostranné LP vychází v nákladu 400ks (200ks černý a 200ks průhledný vinyl) s leptaným obrázkem na straně B. Nahrávka je věnována zesnulému zpěvákovi PSYCHONEUROSIS.
https://783punx.bandcamp.com/album/in-fear-we-trust
"Kefalín,čo si přestavujeťe pod takým slovom kontroverzný?" Pro někoho to může být humor, politika, názory či vizáž. Tak jsme se na to podívali a něco zrecyklovali. Předně se podíváme na svérázný humor bratislavských Mänsklig Ladugard a Hell On Eath. Následuje totální "džihád", pro dost lidí nestravitelných vegansko-muslimských věrozvěstů Vegan Reich. Dále několik "spojených" článků o svérázné kapele z devadesátek, Krypl´s Pěst. Ale připomenem si i jedno prohlášení, které zmátlo i jednoho mladého "perspektivního" novináře. A nebo to bylo jinak? Následuje "černorudý" článek o konci jedné revoluce "Barcelona 1937" a vše zakončí String-Emil, člověk co rád nosí "tanga". Jako by na tom bylo něco špatného, že? Recyklátor je pak zakončen tradičními recenzemi a nabídkou z distribuce. Vychází 10.února 2021 a stále zadarmo. www.grfrecords.estranky.cz
Po třinácti letech vychází poprvé na vinylu druhá řadová deska pražským punkáčům THE FIALKY. Stejně jako původní vydání na CD i o tuto vinylovou reedici se postaralo PHR records. Což je domácí vydavatel kapely, který má na svědomí vydání kompletní diskografie skupiny. Deska samotná vychází ve speciálním obalu, který bude minimálně pro ty, co si jí zakoupili v předprodeji překvapením. Co ale „tajné“ není, je, že album obsahuje o jednu skladbu navíc a vychází na zářivě růžovém vinylu. Jedná se také o poslední oficiální nahrávku, která ještě skupině nevyšla na tomto formátu. Jak už je u pražské sedmdesát sedmičky zvykem, tak všechny vydání včetně reedic provázejí nové klipy, tentokrát k songu “Pogo“.
https://youtu.be/kfP7qw0OJN8
www.thefialky.cz
https://punkrock.cz
Právě jsme nahodili převzaté intervijů se zpěvákem DROPDEAD Bobem. Rozhovor původně vznikl pro fanzin Fear and Loathing, naživo během (zatím) posledního londýnského Chimpyfestu v roce 2019. Není žádnou novinkou, že koncem minulé roku vyšla nová deska “Dropdead 2020“, která se dočkala mnoho pozitivních, ale i negativních ohlasů, tak proč si nepřiblížit to, co všechno tomu předcházelo. Rozhovor k přečtení zde.
Právě vychází nový videoklip UNCLE GRASHA´S FLYING CIRCUS jako ochutnávka z připravované desky “Ost“, která vyjde na jaře v kooperaci labelů Aesthetic Death, Urbsounds, Grom&Lord records, Véva records a Debila records. Tematikou je opět hluboký existenciální smutek.
https://youtu.be/qq21RFMpmtI
Od středy byl spuštěn pre-order velké desky CUIR (one-man synth-punk, Francie). Po dvou kazetách "Demo Demo Demo" a "Single Single" je tady první dlouhohrající deska čítající jedenáct vypalovaček a nesoucí jednoduchý název “Album“. Tajemného muže pod maskou si mohl již dříve vidět v přechozích projektech jako SORDID SHIP nebo COUPE GEORGE. Vydání mají pod palcem Rockstar recs. a Offside recs., slušivý růžový vinyl. Kompletní nahrávka k poslechu na bandcamp.
https://rockstarrecords.bandcamp.com/album/album-2
FABRIKA patří ke kapelám, které se vyrojily v letech těsně před sametovou revolucí. Jejich hvězda krátce zasvítila začátkem devadesátých let, kdy skupina dosáhla největšího ohlasu, a poté tiše zmizela v labyrintu nových časů. Kapela příznačného názvu pochází z v minulosti zaprášeného středočeského Kladna. I proto trochu stála mimo hlavní punkové dění, které je nejviditelnější v naší metropoli. Na druhou stranu si možná díky tomu dokázala udržet osobitou tvář. Ještě dnes, po třiceti letech od jejího vzestupu, při vznesení dotazu na kladenskou punkovou scénu jako jedna z prvních v mnoha myslích vyvane právě FABRIKA. V tradičním tříčlenném obsazení dokázali její členové vytvořit na tuzemské poměry svébytný nadčasový styl na pomezí starého britského punku a následných novovlnných či post-punkových kapel. Osobitý charakter muziky doplňují texty mající často silné antimilitaristické poselství.  I přes účast na legendární dobové kompilaci “Rebelie Punk’n’Oi“ kapela nikdy nenatočila vlastní desku. Ta vychází až nyní. Základem alba pojmenovaného jednoduše “Fabrika“ je dříve nevydaná demonahrávka z roku 1988 doplněná o několik skladeb pocházejících z koncertních záznamů. Album je věnováno Smíchovi (basákovi Fabriky), který se bohužel už nedočkal jeho vydání.
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/fabrika
www.phr.cz
           Novinky v distru:          

ONA SNOP / FAILURE - split 10"
DERBE LEBOWSKI - s/t single-sided LP
POWERXCHUCK / SORDO - split EP
FAMINE / ART OF BURNING WATER - split EP
ORBAN / CARL GUT – split EP
LUCIFER EFEKT / PSI – split LP
GODOT YOUTH – Prostředí EP
RISPOSTA – Železná svoboda 10“
SLUTET - Bortom Vansinnets Grepp LP
WARCOLLAPSE - Deserts Of Ash LP
LOCKHEED / AFFECT - split EP
ANTI-METAFOR / SCARED EARTH - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one