Punk zine..!
             Naše akce:             

18. 8. 2021 - Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAK (FR), LILIxELBEFB event

      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

BOOTLICKER - Nuclear Family MC
WEAK TIES - Find a way MC
METH DRINKER - Oil MC
České rockové ceny Břitva, zaměřené na převážně tvrdší formy rocku, metalu, punku či hardcoru, oznamují výsledky za rok 2020. Výsledky určilo 45 hlasujících z přibližně 30 magazínů, fanzinů, webzinů či rozhlasových pořadů, vyhlásil je Petr Korál v rámci Hard & Heavy na Radiu Beat a později budou reflektovány pořady Dva kverulanti (20.6.), Modeláři (22.6.) a Sklizeň (později).
http://cenybritva.cz/britve-2020-vevodi-panychida-chorobopop-ci-gride-osobnosti-sceny-je-herdron
26. 6. 2021 - Praha (Modrá vopice) // Po několikaměsíční hibernaci se bestie pomalu probouzí k životu, je bledá, anemická a frekvence jejího tepu je pomalá. Naštěstí ale letošní obzvláště chladné a potemnělé jaro vyvrhlo flákotu, která jí doufejme opět vrhne do života v plné síle. Zasmrádající potravou je první full lenght album tuzemské shnilé formace SNĚŤ, kterou všichni dobře znáte. Současná situace dovoluje možnost přijít a přinést vlastní obětinu, tak to vyzkoušíme. Je možné, aby se jeden z nejodpornějších (samo v dobrým) hudebních žánrů stal jedním z nejúspěšnějších v tuzemských metalových vodách? Je. SNĚŤ je zpuchřelá zdechlina, produkující tu nejchorobnější formu death metalu kterou si lze představit a konečně jsme se dočkali první desky. SNĚŤ je tu! Protože je to release party, pozvali jsme řadu hostů - sudiček, aby pomohli nové desce na tento marnivý svět. KRINGA je rakouská blackmetalová vychřice, načichlá sírou a okultismem. Opět rakouští DEATH RACER se ukázali jako naprosté zjevení speed / punk / metalové škatulky. GOATCRAFT ze slovenska asi netřeba představovat, okultních a temných deathmetalových kapel se v našich končinách zase moc nevyskytuje. Jako lokal support se představí taky s novou deskou místní SLAVERY.
"Tě péro, sombréro. Dá si někdo toust?" Tak vítejte takhle před létem. Jistě už se těšíte na koncerty a festivaly, než přijde další vlna covidové taškařice. Aby toho nebylo málo, tak jsem zde s dalším číslem oblíbeného recyklátoru. Tentokrát v "klasickém" tedy nespecializovaném provedení. Zrecykloval jsem pro vás staré rozhovory s VÄÄRINKÄSITYS, NESOUČÁST STROJE, ve slovenském jazyce si přečteme pokec se SCHOLASTIC DETH a biografii staré finské kapely UUTUUS. Dále zde najdete profil Tuli Kupferberga, zpěváka staré beatnické skupiny ze šedesátek THE FUGS. Pak je zde soubor rozhovorů s nezávislými knižními vydavateli a rozhovor s Janett Biehlovou o Rojavě. Závěr pak obstarávají články o moderním vězeňství a taktéž nezbytné recenze a malá nabídka z distra. Vychází 31. května a stále zadarmo.
www.grfrecords.estranky.cz
LICKSPIT, tak se jmenuje nová thrashcore all-stars banda, která vznikla v covidových časech, jako vyjádření nehynoucí lásky k danému štýlu, který už je dávno za zenitem a naši předkové ho nazývali “bandana thrash“. Pamatuješ na staré dobré časy, kdy si jezdil na skejtu do školy a modlil se k fotce Maxe Warda? Tato doba se už bohužel nikdy nevrátí, ale s LICKSPIT můžeš zasurfovat na nostalgické thrashové vlně. Na bandcamp najdeš dva songy z připravované kazety. Poslechni to, nebo si alespoň pusť živák WHAT HAPPENS NEXT? z Gilmanu.
https://lickspit.bandcamp.com
České rockové ceny Břitva, zaměřené na převážně tvrdší formy rocku, metalu, punku či hardcoru, oznamují nominace za rok 2020, jež určilo 45 hlasujících z přibližně 30 magazínů, fanzinů, webzinů či rozhlasových pořadů.
http://cenybritva.cz/britva-oznamuje-nominace-za-rok-2020
MORTIFILIA právě v těchto dnech vypouští do světa nové lyrics video “The call of lust“, které budiž předzvěstí v pořadí již páté řadové desky těchto šumavských death metalistů. CD s názvem “The Great inferno“ vychází v srpnu tohoto roku pod hlavičkou vydavatelství Magick Disk Musick, řádně pokřtěno bude 28. 8. 2021 na sušickém festivalu Metal Madness.
https://youtu.be/wLXU16MrsZ8
https://www.mortifilia.cz/metal-madness
https://www.madmusick.cz
Vylešti polobotky, vykartáčuj oblek a nastartuj Cadillac s plameny na kapotě - pražská punk’a‘billy kapela THE GANGNAILS totiž vydává nové album! Deska “Rolling Tunes!“ vychází deset let po předchozím velmi úspěšném albu “Bullets In The Underground“. Pro THE GANGNAILS se jedná o páté řadové album, a i přes drobné změny v sestavě, se kapela stále drží toho, co jí jde naprosto perfektně. Na novince opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. Textům v angličtině nechybí nadsázka, ani humor. Na albu najdeme i song na aktuální téma – “Open The Pub!“. THE GANGNAILS se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel u nás. Pravidelně koncertují (pokud aktuální situace dovolí) jak u nás, tak z mnoha zahraničních zemích. A jejich nespočtem pódií prověřená sehranost je pořádně cítit i z nového alba. Deska “Rolling Tunes!“ vychází na vinylu i v digitální podobě u PHR Records.
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/rolling-tunes
www.phr.cz
V těchto dnech vychází nové číslo NOISE MASTER fanzinu. Číslo 36 je první za 25 let existence vytištěné v tiskárně a ještě s lepenou vazbou. Grafika zůstala, obsah také. Nové číslo tentokrát přináší rozhovor s Bilosem o nové all star chorobnej rubanici SICK SINUS SYNDROME, ale i o dalších projektech. Další rozhovor z ČR je s kapelou ORBAN, která nedávno vydala svůj první split 7“. SKIPLIFE je další all star formace. Ta jede ve starém power violence a právě jim vyšlo split LP. Posledním zpovídaným z Česka je Pepa, který provozuje label Dysphoricam Audio a kolem jeho prvního vydání, 2LP Jiná hudba, se točí celý rozhovor. Ze zahraničí byl vyzpovídán Bob, veterán malajské a singapurské scény. Dalším zahraničním hostem je Michele, který je hudební workoholik s neuvěřitelným množstvím těles napříč hudebními styly. Od Sikiho je otištěn článek s názvem „Chmelovárek“ a v něm se dočtete o ochutnávkách „amatérských“ piv, na nejznámějším srazu v ČR. Druhý a zároveň poslední článek tohoto čísla, je z pera Línýho Čuněte, která sepsala report z treku GR 221 na Malorce. Mezi rozhovory a články jsou tradičně rozmístěny biografie kapel z různých koutů světa. V tomto čísle najdeme JUNKYARD LIPSTICK a ING (Jihoafrická republika), FLYING WAR a UNDER ASSAULT (Paraguay) a SOASHYANT (Írán). Tento obsah je vměstnán do 98 stran, formátu A5. K dostání na rabies-noise@volny.cz a u distributorů, např. PHR či Insane Society.
Byl spuštěn pre-order nového dvoj LP/CD  dlouholetého kanadského hc-punkového kolektivu FUCKED UP - Year Of The Horse. Jeden dlouhý devadesátiminutový track rozdělený do čtyř částí, který propojuje metal, klasickou hudbu, ‘70s groove s mezinárodním hc-punkem. Tématem nahrávky je mateřství, ekologie, správa zdrojů a mýty naší civilizace. Vychází u amerického labelu Tankcrimes.
https://tankcrimes.merchtable.com
Od pondělí funguje nová kamenná prodejna vinylů u sousedů v Košicích. La:bell records najdeš na Hlavní ulici 20 v pasáži, vedle “legendárního“ Pokhoi clubu. Žánrově pestrý výběr desek, hlavně diy a underground, ale najdeš tam malá i velká jména nebo věci pro DJs. Pokud budeš mít cestu přes Košice, určitě se zastav, pro ostatní je dispozici e-shop.
http://www.labell.sk
https://www.facebook.com/labellrecords
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #36 zine
PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one