Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
Anketa o nejvíc rezonující tuzemskou gramodesku očima vinylových příznivců, geeků a maniaků, tedy BEST CZECH VINYL DISK 2020 právě otevírá 14. ročník polyvinylchloridové hlasovací tradice. Za odkazem uvedeným níže naleznete přehledy veškerých námi evidovaných gramodesek tuzemských autorů a interpretů vydaných v roce 2020. Pro všechny letité, ale stejně tak relativně nové fanoušky tuzemské hudby na gramodeskách přinášíme možnost krátké rekapitulace a přisypání vlastních tipů do mlýna, kde vládne hmotný nosič, fascinující artefakt, sběratelská vášeň a povětšinou nebesky, stejně tak jako pekelně krásná hudba. Přejeme mnoho úspěchů při lovení v policích, oprašování nezapomenutelných pokladů a předem gratulujeme k rozhodnutí se k účasti na této mocné kratochvíli.
http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2020.htm
Stejně jako u prvního čísla slovenského zinu B.I.T.CH. se i to druhé dočkalo online verze, kterou nalezneš na níže uvedeném odkazu. Fanzin vyšel někdy v polovině minulého roku. Druhé číslo je věnované polské DIY scéně, rozhovory s Robertem (Refuse recs.), GOVERNMENT FLU, OHYDA, ZATRATA a česko-polskými HOW LONG?, najdeš tady i další rozhovory s ADACTA, Ryno z TRIPLE CRIPPLE, ALWAYS NEVER FUN, s bubeníkem ASPHYX a SODOM a taky s Denisem zpěvákem DOOM. Nechybí ani tradiční fanzinové koření v podobě tour reportů, recenzí nebo sloupků.
https://bitchxzine.blogspot.com
Bubeník japonských SETE STAR SEPT Ryosuke Kiyasu krom hraní v kapele funguje i jako samostatná jednotka, kde dává vyniknout svému rytmickému běsnění. Před pár dny vyšla kazeta “Just Take Things For Granted“ se třemi improvizacemi u Inverted Inhumation recs., limitovaný náklad 33 ručně číslovaných kusů v červené krabičce.
https://ryosukekiyasu.bandcamp.com
http://www.invertedinhumation.com
Další video od alternativně grindcorové bandy BRAUNCHOLDA. Tentokrát k songu “Vzpomínka na nemoc“, který se objevil na debutní nahrávce “Stínohrad“. Nahrávka vyšla koncem minulé roku u Magick Disk Musick. https://youtu.be/IAniMcqMXyM
U nás dobře známá, v německém Bielefeldu usazená, power-violence/hardcore nakopávka WEAK TIES chystá novou desku "Find A Way". Na bandcamp nejdeš k poslechu dvě ochutnávky, které plynule navazují na předchozí nahrávky, vostrý jak břitva! Vydání je naplánované na 12. března u Contraszt! records.
https://weakties.bandcamp.com/album/e-blurred
V březnu 2021, po velmi dlouhé odmlce, vychází nové, páté číslo fanzinu GO AND KILL. Formát A4, ofset tisk, punková grafika, lepená knižní vazba a zatím nejtučnější obsah, 228 stran, plných extrémního HC, grind core, punku a metalu! Uvnitř najdete rozhovory s nejvýraznější grind core kapelou poslední dekády, tedy INSECT WARFARE z Texasu, americkým grind core kultem EXCRUCIATING TERROR z L.A., australskou power violence senzací EXTORTION, jednou z nejlepších evropských old school grind core kapel SUFFERING MIND, legendárním a stále aktivním americkým power violence duem GODSTOMPER a malým obskurním D.I.Y. labelem ODMETNIK ze Srbska. Domácí scénu zastupuje mladá krev na scéně, zběsilá hardcore úderka DECULTIVATE a prohnilá death metalová bestie SNĚŤ z Prahy. Naopak veterány reprezentuje brněnská legendární punková ZEMĚŽLUČ. Mnohé, a nejen o sobě, prozradí bubeník LAHAR Žrout, o mohutném fanzinovém archivu a o plánech s ním, prozradí vrchní zinový archivář Miro. Hlavním tématem tohoto čísla je oslava výročí 70 let existence malých desek na 45rpm. Popis tuzemské historie vyšlých SP, později EP desek; od ranné rockové tvorby let šedesátých, přes novovlnné, alternativní či tvrdě rockové počiny osmdesátek, o prvních metalových a hcpunkových singlech v počátcích ´90 let, až po porevoluční boom 7”EP desek různých malých D.I.Y. a undergroundových labelů. Dále se můžeš těšit na tour reporty, scene reporty (Jižní Korea a Mallorca) a nechybí ani tradiční jedovaté sloupky. První náklad zmizel dřív než řekneš fastcore, bude dotisk piš si o svůj kus na fastcore@centrum.cz.
Právě vyšel lathe cut pětipalec anglickému noisu KNIFEDOUTOFEXISTENCE. Dva nové krátké tracky – mix mluveného slova, field recordings, manipulace s páskou, minimalistická kytara a syntetyzátor. Zvukově a tematicky vychází jako předzvěst připravovaného LP. Limitovaný náklad 20ks (10ks průhledný a 10ks černý vinyl). Nahrávka k poslechu na bandcamp.
https://knifedoutofexistence.bandcamp.com/album/the-brink-of-changing-weather
Zkouška od amíků NUNSLAUGHTER zachycená v roce 2019 s jejich novým basákem právě vychází na CD. Šest tracků ďábelského death/thrash-metalu si jde pro tebe. Vyšlo v kooperaci labelů Take This Torch, Narcoleptica a Headbangers recs.
http://www.takethistorch.com
https://nunslaughter.bandcamp.com
Za poslední týdny dorazilo několik nových přírůstků do distra od Dead heroes recs., Phobia recs. a Ultima ratio recs. K dispozici jsou poslední kusy singlu “NOLL IQ - Ricky Bruch“ a taky velká deska “NONSANTO - Enslaved by the grind“. Nově možnost poslat desky přes Zásilkovnu.

LP: DERBE LEBOWSKI - s/t, LUCIFER EFEKT / PSI – split, SLUTET - Bortom Vansinnets Grepp, WARCOLLAPSE - Deserts Of Ash 10“: ONA SNOP / FAILURE – split, RISPOSTA – Železná svoboda EP: ANTI-METAFOR / SCARED EARTH – split, FAMINE / ART OF BURNING WATER – split, GODOT YOUTH – Prostředí, LOCKHEED / AFFECT – split, NOLL IQ - Ricky Bruch, ORBAN / CARL GUT – split, POWERXCHUCK / SORDO - split

Kompletní seznam věcí v distru:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2
Italská d-beat/crust kapela CULTO DEL CARGO se členy GELO, CORPORATION OF CONSUMPTION nebo CAPROSMORTO v sestavě pověsila na svůj web volně ke stažení nebo poslechu prozatím jejich poslední nahrávku “Memorie In Lingua Morta“, kterou si minulý roky vydali vlastními silami, tak na to číhni, šlape to solidně!
http://www.cultodelcargo.com
           Novinky v distru:          

PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one