Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

Wehrmacht v Praze!

Pozvánka na koncert legendárních Wehrmacht, totální fast thrash prasec, který bude možno slyšet na živo v Praze-Klánovicích 18.11., o doprovod se postarají Radiolokátor a Exorcizphobia...


Autor: ritchi/Obscene
WEHRMACHT

Když si vzpomenu, jak jsme kolem roku 1988 získali do Hradce první oficiální LP WEHRMACHT - Shark Attack, bylo to pozdvižení srovnatelný snad jen s poslechem prvních D.R.I. Jedna z prvních skutečně crossover kapel, spojující nekompromisní hardcore s thrashmetalem. Oni sami svoji hudbu nazývají speedcore. Kulometný bicí, kytary, co se zařezávájí až do mozku a klasickej zpěv Tita, to je podle mě jedna z mála opravdových thrashcore kapel na světě - WEHRMACHT.

Jak příznačné jméno - už jen jeho vyslovení za dob bolševika hrozilo průserem. Pamatuju si, jak si jeden místní borec nechal asi kolem 88. roku udělat nášivku přes celý záda. Jenže rudý komanč neměl ale pro hardcore nějak pochopení a evidentně ani v úmyslu stát se členem fanclubu WEHRMACHT. Tehdá ten hoch unikl jistýmu kriminálu jen tím, když doložil, že se jedná o kapelu z Portlandu, z hnusných USA.

Pak jsme vysedávali v restaurantu U Sokola, na jednom z mála míst, kde se v Hradci nalejvalo mladistvým, a donekonečna si pouštěli skladbu „United Shoebrothers", která začíná tim klasickým blitím jednoho z členů kapely. Kráááása!!

Kapela vydala asi pět demáčů, než v roce 1987 získala první smlouvu právě na nahrávku Shark Attack. Pak následovalo, podle mě, ještě lepší LP Biermacht s klasickýma hitama jako „You Broke my Heart", "Drink Beer be Free" a hlavně „Suck my Dick" – text pojednávající o tom, jak zpěváka asi dost naštvala učitelka ve škole a co by jí tak doporučoval... Peklužel v kapele proběhla krize a roku 1990 se přejmenovává na MACHT, natočí jen jedno demo a tím definitivně končí. Není nezajímavé, že např. bubeník Brian působil ještě i v legendárních CRYPTIC SLAUGHTER. Jo a předchůdcem WEHRMACHTu byli skvělí SPAZZTIC BLURR, kde předtím působila vetšina členů. V roce 1991 je ale "totální" konec a kapela i všechny její odnože končí. Ovšem čert nikdy nespí a tak žraloci v roce 2008 opět vyplavali za kořistí, aby nás roztrhali na kaši a dokázali a hlavně připomněli, že opravdovej crossover rozhodně nejsou vyblitiny s napomádovanýma vlasama, ani dost drsně se tvářící plešatý kapely, hrající tak pomalu, že by jim natrhl prdel i kdejakej strejc od dechovky.

Zkrátka nasadíme bejsky, vytáhneme zaprášený skejty z pod postelí, do ruky nějakej ten plechovkáč a 18.11.2010 valíme do pekla v pražských Klánovicích, kde se strhne ta pravá mosh thrashcore party. A když WEHRMACHTu budou ještě sekundovat skvělí a nadějní EXORCIZPHOBIA z Trutnova a parádní RADIOLOKATOR (projekt týpků z GRIDE&LAHAR), kapely sice o generaci mladší, ale minimálně stejně dobré, pak si dovoluju tvrdit, že to bude Koncert roku. Věřte mi, že kdo tam nebude, do konce svýho mizernýho života bude litovat a Biermacht si ho pak stejně nakonec najde.

SPEEDCORE RULES !!!!!!!!

17.09.10 21:56
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one