Punk zine..!
                 Akce:                 

???
                 TOP 3:               

SCUMPUTER / L.O.T.I.O.N. - split LP
ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP

První hudební krůčky

Tenhle článek jsem napsal, nějak, tak z nudy a pokusil jsem se v něm zmapovat moje první kapely co jsem poslouchal a zhodnotit jestli bych byl ochotnej to teď ještě poslouchat...


Autor: Trojka

Takže na úvod jak jsem k tomuhle článku vlastně došel a jak se mi to v tej makovici šroubovalo. Ani nevim proč, ale jednou večer jsem si chtěl něco pustit a čuměl jsem na net a najednou jsem si z ničeho nic vzpomněl na předělávku od Michaela Jaksona – Smooth criminal, kterou si na starost vzala kapela Alien ant farm, kterou jsem nemálo poslouchal, když mi bylo asi kolem 12-13 let. No a tak jsem otevřel postel a začal hledat v odloženejch CD tuhle věc, než jsem jí našel, tak jsem narazil na spoustu CD, který mě dřív hodně braly a řek jsem si, že by nebylo špatný zase si to poslechnout a jestli se mi třeba z toho bude něco líbit a nebo nad tim definitivně zlomim hůl. No a právě o tom, jak se mi jednotlivý kapely s odstupem času líbí jsem se rozhod sesmolit pár řádků snad to někoho zaujme a zavzpomíná třeba i se mnou :-)

Takže první kapelu co jsem začal nějak víc poslouchat a zajímat se o muziku byli američtí The Offspring ke kterym jsem se dostal skrze hudební pořady, které stále asi ještě fungujou, ale pro mě už ztratily význam a utopily se v záchodě a to sice Medúza a ESO. Upoutal mě jejich videoklip, kterej vidim před očima jako kdybych na něj čuměl celý dny. Jednalo se o song Pretty fly (for white guy), kterej se objevil na jejich albu Americana, který vyšlo v roce 1998. Byl v něm nějakej bláznivej týpek s červenou károu a červenou čepicí a furt dělal „uh huh, uh huh“, což se mi líbilo, teď, když jsem si jí pustil, tak už to tak slavný není a našel bych jiný lepší songy od Offspringů. Po albu Americana mě ještě zasáhlo album Conspiracy of one, kde bych moh vypíchnout song Original prankster ke kterýmu byl taky natočenej klip a ještě mam doma album Splinter s který ho si, ale nic moc nevybavuju. Jinak Offspring považuje za jednu ze skupin, která i přes svou komerčnost (bože jak já nerad řikam tohle slovo) si udržuje stále svůj standart a chovam k nim určitej respekt, takže když je slyšim necítim k tomu žádnej odpor :-).

Další kapela, kterou jsem poslouchal byli Blink 182 a to jmenovitě alba Enema of the state a Taka off your pants and jacket a popravdě nevim co se mi na nich tak líbilo, protože, když jsem si to pustil teďko znova, tak je to pro mě tuctová kapela, která by unudila malý dítě a když vezmu v potaz, že právě mnou zmiňovaný dvě alba patří k těm lepším, tak nevim čim, že ohormila tolik posluchačů. Navíc po těchhle albech jejich tvorba šla totálně do sraček, který hrajou podle toho co jim vydavatelství nakáže, ale možná se pletu. No rozhodně si zaslouží ležet zas někde pod postelí a myslim, že tam zůstanou už definitivně.

Podobnou grupou pro mě byli SUM 41, který se na rozdíl od blinků můžou pochlubit sem tam svižnejma pasážema a zajímavejma nápadama (ale zas tak velká sláva to není), ale soudím jen podle alba All killer, no filler, protože další jejich tvorbu jsem neslyšel, takže nevim jak dopadli.

Pak jsem začal s kámošema jezdit na skejtu a jeden z nich dotáh album od Jaksi Taksi Na běžícím pásu na kterym jsme frčely celkem dlouho a ani se tomu nedivim. Bylo to něco novýho co jsem před tim nikdy neslyšel. Songy byli rychlý, krátký s textem, kterej se snaží něco říct a sem tam padlo i sprostý slovo. Jeden z největších taháků na tomhle albu byl pro mě song Děkujeme vysmahněte a pak musim ještě zmínit vhodné doplňky na albu jako Telefon, Co čumíš, Letní vánek a Hit století. Ještě vzpomenu na album Online, který už nebylo, takový jako výše zmíněné Na běžícím pásu. Právě po těchhle albech šla podle mě kapela někam k záhonu s koprem a staly se pro mě minulostí, protože už nedokázali naplnit, to co jsem od nich čekal, ale zaslouží úctu za starší tvorbu a poslech jejich starších songů mi rozhodně nevadí a navíc ve mně vyvolává trošku takovou nostalgii.

Další kapela ke kterej jsem se dostal díky skejtu je banda nesoucí název Wohnout. Přišel jsem na ně, tak, že kámoš si koupil nejmenovanej časák o skateboardingu a tam bylo přiložený jakýsi jejich demo, který mi pustil a já jsem tim byl nadchnutej, navíc v tej době nebyli ještě tolik známí, tak jsem si koupil jejich nový CD, který neslo název Zlý noty na večeři, který kromě zajímavejch nápadů a textů přineslo i pro mě parádní grafický zpracování obalu a bookletu. Když to teď z odstupem posloucham, tak musim přiznat, že se jedná o dobrý odreagování, navíc jsou tam ukrutný zvraty a melodie, ketré byste asi s těží čekaly a myslim, že tohle album je hodně alternativní a necpe se někam do „šoubyznysu“ a zakládá si na originalitě. Proto jsem se koupil ještě dvě následující alba, ale ani jedno z nich mě nezaujalo jako to první, které jsem od nich slyšel a to Noty na večeři.

Dále mě neminula nu-metalová vlna, kterou odstartovali Linkin park a ještě třeba zmínim Limp bizkit a Crazy town. Takže tenhle styl v dnešní době opravdu moc nemusim a u všech kapel se u mě projevila neochota to poslouchat a přijmout to, prostě mě to, tak nějak nudilo. Snad jen na nějaký celkový zhodnocení řeknu, že Linkin park, kterej se mi dříve zamlouval asi nejvíc, tak teď se mi zase zdál z těchhle kapel nejhorší.

V návaznosti na tyhle kapely mě ovlivnila hudba z ranné série hry Tony Hawk´s pro skater a díky tomu jsem přišel na kapely jako Papa roach, Rage agaist the machine a Alien ant farm. Papa roach mě se svým albem Infest dřív hodně braly, ale teď už jsem byl schopnej pojmout jenom pár songů z jejich repertoáru. Alient ant farm mě při poslechu ohromě zklamali kromě toho coveru od „Majkla“ je to naprostá nuda a na mě strašně vláčný a podle mě strašně vyumělkovanej hlas jinak soudím to podle alba Smooth criminal. Rage agaist the machine je jedna z mála kapel, který se mi líbí až do teď a občas si je ještě poslechnu navíc je to pro mě naprostá klasika a výborný odreagování, nejvíc mě dostalo album Tle Battle of Los Angeles. Jejich hudba je pro mě skloubení melodiky a zajímavejch nápadů zabalenejch do posluchačsky přijatelnýho obalu, kterej je okořeněnej o vokál, kterej tam sedí jak prdel na hrnec.

System of a down je další kapela, kterou si občas poslechnu i dneska. První co jsem od nich slyšel bylo album Toxi city, který se mi taky zdá od nich nejlepší co vydali. Nabízí zběsilý tempa a songy nadupaný energií, když jsem tohle album slyšel poprvý myslel jsem, že se asi zbláznim, protože jsem nic takovýho předtim neznal. Jinak mam od nich rád i alba System of a down, Steal this album. Novější alba Mesmerize a Hypnotize už nejsou takový, ale sem tam nějakej song odkazuje na starší tvorbu.

No a pak přišla taková poslední etapa :-), ke kterej jsem se dostal zas skrze skejt. Bylo to, když mi kámoš vypálil album The war on errorism od NOFX a hlavně ten první song na albu se mi hodně líbil a od tý doby už jsem se držel punkový hudby, ale v dnešní době už NOFX neposloucham. Jsem asi divnej, ale mě prostě ty NOFX přijdou furt stejný a pro mě jsou celkem nudný.

Pak jsem se dostal ke kapelám Sex pistols a Exploited, protože k čemu jinýmu se dosat, když jsou nejznámější, ale bohužel už neplatí pojem, že nejlepší. Dalším faktorem, který mě dovolil dál se hudebně vzdělávat bylo připojení na internet, dík kterýmu jsem poznal spousta dobrejch kapel a mam furt stále co poslouchat. V dnešní době si kromě punku rád poslechnu HC, D-beat se tam i nějakej ten crust, ale nebránim se jakýmukoli stylu, kterej mě zaujme. No tak to je konec mého nic neříkajícího článku, kterej jsem si napsal sám pro sebe, jakožto takovou vzpomínku, ale nevadí když už jste si to přečetly, tak aspoň máte na koho bejt nasraný :-).

No a tady přidávam „stručnej“ výčet kapel, který posloucham nyní:

A Global threat, Acidez, Action, Agnostic front, Angry youth, Anti cimex, Antidote(NL), Aus Rotten, Career soldiers, Copyright chaos, Discharge, G.B.H., Gewapend beton, Hellratz, Cheap sex, Moderat likvidation, Monster squad, One way system, Power is poison, Societys Parasites, SS-kaliert, Casualties, Ghouls, Restarts, Ruffianz, Starts, Unseen, Varukers, Virus, Wednesday night heroes, Total chaos, Totalitar, Wiens no.1, World burns to death, Charles Bronson, Crucifix, Arm in arm, Broken bones, Castet, F-minus, Chaotic alliance, Kontatto, Conflict, Krum bums, MOB 47, Molotov cocktail, NoWhiteRag, Pestpocken, Rattus, Victims, Warvcitims, Adacta, See you in hell, Sheeva yoga, Thalidomide, Climax, Mad pigs, PNS, Assassins, Demarche, Die hards a spousta dalších...

 

17.06.08 11:05
trojka
           Novinky v distru:          

THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
OGNEMÖT ‎- Salvation Is Ognemöt MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one