Punk zine..!
             Naše akce:           

***9. 10. 2020***
Plzeň (Belfast)
Benefit na GNWP
INTERPUNKCE, SLAVERY, BAESTIEN
FB event


      Rozhovor (překlad):      

Alex CF (FALL OF EFRAFA, ANOPHELI, CARNIST, atd.)

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

L.E.Ä.R.N. - First lesson EP
COFFIN VARNISH – Hajzle EP
IMPULSEALER - s/t MC

Pravěkfest VII.

Sedmý Pravěkfest (12.-14.10.) pokračuje, kde se loni zastavil - geniální prostor Underdogs, dvě stage, skutečně multižánrové pojetí, námrdy, atmosférické temnoty, roztodivné i kyselé beaty, hlukové experimenty, nová vlna se starým obsahem, zkrátka společný extrémní jmenovatel založený na DIY etice...

Autor: Willhelm Grasslich
 
Pravěkfest VII.
Benefiční DIY festival UG sdružení Pravěk
12.-14. 10. 2018

Sedmý Pravěkfest pokračuje, kde se loni zastavil - geniální prostor Underdogs, dvě stage, skutečně multižánrové pojetí, námrdy, atmosférické temnoty, roztodivné i kyselé beaty, hlukové experimenty, nová vlna se starým obsahem, zkrátka společný extrémní jmenovatel založený na DIY etice!  Pátek pojede v blacku, thrashi, death metalu i deathrocku, takže budou spíše klasiky, sobota se posune k punku a bordelu z popelnic, v neděli zakončíme fest noise rockem a experimenty! Pařba a (sebe)destrukce nemá hranic, pro odvážné tak čeká i trochu těch danger music elementů na konci každého večera, muhehehe! Benefičně podpoříme buďto Food not Bombs nebo Kliniku, kdo to bude v ten moment více potřebovat.  O tom, že rasisti, sexisti, homofobové a šovinisti všeho druhu nemají na akci šanci, to snad netřeba rozvádět. Takže směle do Pravěku, DIY or die a zabij cool kida v sobě!
http://www.pravek.eu
http://praveknoisesection.blogspot.cz

Dekorace by Markar, Vera Leininger a Willhelm Grasslich
Vstup – doporučený 150-200,- den / 300-400,- celý fest

Šachta na mrtvoly stage:

Altar De Fey - deathrock/west coast post-punk from 80thies (USA)
https://altar-de-fey.bandcamp.com
Páteční headliner se k vám řítí přímo ze San Francisca let osmdesátých! Gothic punková kapela Altar De Fey kloubí west coast post-punk s deathrockem, po reunionu v roce 2011 již vyplodila dvě desky a že se jejich evropské turné potkalo s naším festem, to zahřálo na srdci jak vůně prastarého mlžného hřbitova! Po loňských Máma Bubo tak pokračujeme v prohlubování spojování osmdesátkové nové vlny se současným extrémním undergroundem!

CALF - post-rock/noise rock (Gre)
https://calfgreece.bandcamp.com
Do Prahy se po roce vrací tito řečtí hlasití experimentátoři se silou zvuku, které jste mohli vidět loni na Riotu over River. Z houstnoucího a potemnělého /stáleještě/ post rocku budují Calf monolitní kytarové struktury bez vokálu, které narušují nesmírně specifickou, i když naprosto přesnou arytmickou rytmikou! A pak ty názvy - takový by měli The Body, kdyby místo Hrabala četli Magora

Lords Of The High Ones - stoner/'70 death metal (GER)
https://lordsofthehighones.bandcamp.com
Lords Of The High Ones přiletí z Lipska na oparu z marjánky, který se rozprostře nejen nad celým festivalem, ale i městem! Třebaže základ jejich hudby je převážně sedmdesátkový stoner voňavý jak palička ze skleníku, L.O.T.H.O. jsou nejzajímavější právě prvky špinavého proto-death metalu, který bude působit jako spásné kopance, kterými vás okolí budí, když jste to přehnali s koláčkama a nemůžete se ani hnout!

FCKN BSTRDS - trash/harshnoise/extreme performance (Nl/international)
https://www.facebook.com/fcknbstrds
https://www.youtube.com/watch?v=Qw7T9dolkmM
Odpadky vládnou světu! Už dávno nás přerostly, nezbývá než jen prázdně zvolat „zasraný parchanti!“ Kdo nestihl loňskou performance těchto bořičů gentrifikačních mýtů, letos má znovu možnost. K sestavě se navíc přidají i lokální garbage inženýři jako Grasha a Drén, milovníci to danger music, takže už tak extrémní performance nabere ještě šílenější spád! Čekejte haldy lokálního i přespolního odpadu, válení se v něm, rozbíjení, padání hudebníků přes něj a přes sebe jako v průmyslové drtičce, (sebe)mrskání jakož i jiné formy on-stage violence, k tomu neutuchající hluková stěna, ze které teče krev z uší proudem jako v kanálech z jatek. FCKN BSTRDS!

Røst - thrash hardcore/punk (AUT)
https://rost666.bandcamp.com
Nakopávačka (čehokoliv) z prostředí vídeňskýho squatu EKH, sice hardcorově společensky a kriticky orientovaná, ale v žádným případě hodný a hezky oblečený abstinující holky a kluci. Jako jejich maskot působí Monty Pythonovská legenda Mr. Creosote, takže o výživnosti celého vystoupení nemůže být sporu.

Chamber – atmospheric black metal (GER)
https://chamber-noir.bandcamp.com/album/chamber-noir
Tuto sympatickou čerň jsme v Underdogu přivítali hned na první akci, co jsme tam pořádali a hned nám bylo jasné, jaká hudba v něm zní nejlépe. Za kapelou sice stojí punkáči, ale z nahrávek byste to nepoznali, protože tohle je čistá depresivní a náladová temnota, s moderním zvukem ve stylu jejich krajanů Imperium Dekadenz nebo třeba Švýcarů Tardigrada. Na půlhodinu vás uzavřou a nepustí!

Feedbacker - noise rock/sludge punk (BG)
https://feedbackerdestroys.bandcamp.com/releases
S Calf vyrážejí na tour Feedbacker z bulharské Sofie, kteří své noise rockové variace halí do zemitější a bahnitější struktury, ovšem poetikou dosti připomínají domácí OR, kteří to na festu rozbíjeli loni. Čekejte dlouhou a překvapivou cestu od tužších zemitých polí po křehčí alternativně rockové pasáže, ovšem neustále zabalené do punkového ducha.

SPOTS – anarchopunk
http://bandzone.cz/spots
Spoti už mají na domácí scéně angažovaného bigbítu oprávněně status legendy - ostrý punk s charismatem a klávesama. Jejich politický fláky jako „Státy a Národy sou mrtvý“ nebo „Netolerantní rasistickej stát“ můžeš slyšet po stý, ale stejně tě dostanou, do poga zavlečou, jednoho dne pak třeba i molotovem vyzbrojí.

Xindl -  riot grrrl anarchopunk/powerviolence (AUT)
https://xindl.bandcamp.com/releases
Druhá rychlá a špinavá jízda z Vídně, ovšem s důrazem na Riot Grrrl punk dědictví a ne na vylitý klučičí hovada.  Maskulinní dominance pořád i subkultůrám vládne a je třeba to opakovaně a hlasitě připomínat, třeba se to jednou zlepší. Do tý doby „fuck people! Fuck music! And fuck the system!“

VAVA - stroboharsh/noise core (UKR)
https://www.youtube.com/watch?v=2vdaYFxx-XM
První noise core shit z Ukrajiny, který nám letos antimuzikálně zaneřádí lajnap …v tom nejlepším slova smyslu samozřejmě kakofonie, řev, všechny disharmonie, co si jen dovedeš představit (to nejharmoničtější, co během nich na stagi uslyšíš, je potlesk), do toho strobák po celou dobu na nejostřejší nastavení. Tohle je prostě přesně ten moment, kdy si epileptik dá svýho vysněnýho jointa skleníkový trávy a jde si stoupnout do první řady!

Feeble Minded - brutal death metal
http://bandzone.cz/feebleminded
Sekec mazec, jaký jsme dlouho nepřivítali. Občas to pěkně grindově zakvičí, jinak je to ovšem brutalita s výrazným citem pro detail. Kdesi v recenzních na vůbec nemilosrdnou a přitom luxusně produkovanou desku The perfect suicidal act jsme se dočetli, že Feeble Minded jsou jako „syrový kus masa, který někomu odpadl při porcování mrtvoly.“

Maläd – slow motion drum'n'bass noise core (UKR)
https://maladnoise.bandcamp.com
O ukrajinském noise-core zájezdu tu už byla řeč. Tenhle spolek je ovšem o špetku mírnější, něco jako kdyby se lisovna pokoušela hrát ukňouraný indie folk. Ne, teď vážně… jedná se o strukturovaný pomalejší noise-core, něco ve stylu 7 Minutes of Nausea, kdy jakýsi i když disharmonický progres cítíte a není to úplně ta klasická popelnice naložená kamením řítící se ze schodů.  Maläd zkrátka umí pěkně zabublat na spodních hnusavých sonických vlnách za pomalých a zlých úderů, které nemají slitování.

Spreading Dread – progressive/thrash metal
http://bandzone.cz/spreadingdread
Progresivní pražský thrash metal pocházející z těch nejtemnějších koutů psychiatrických léčeben přináší technická a schizoidní kytarová sóla, vokály od nejbrutálnějšího growlu až po ty čisté načichlé moderním metalem. Mají řízné apokalyptické kousky jak z polorozpadlých opuštěných vojenských základen nebo i smrdutých stok, ale když je třeba, zapojí tunes i od takového Wolfganga Amadea. Jinak není to super, že na festu potkáte jak progresivisty, tak i totální noisecorové regresáky?

Němá Barikáda – hardcore/crust/punk
http://bandzone.cz/nemabarikada
„Systém nedělá chyby, systém je“ …?! Po Spotech druhá veteránská hardcore-punková smečka, co seká crustovou rytmiku, hardcore breaky a punk rockové motivy do jednoho nasraného koktejlu a moc se s tím nesere.

DNO – neocrust
https://dnoband.bandcamp.com/releases
DNO je takové all-death-star uskupení z Orlové, hrají v něm členi Apolita, Anne M. Christiansen nebo Pacino. Crustová rytmika, která ale umí zpomalit, když je třeba, kytary dosti ostré, občas zavazbí, ale drží i melodii a atmosféru po celou dobu. Jejich písně nemají názvy, ale ty nepotřebují, protože zvuk to řekne za ně!

Galanti - DIY punk
http://bandzone.cz/galantilepsihosveta
Galanti jsou aktivní už taky nějaký ten pátek, kromě stabilní kytary a bicích se už v bandě protočilo dobrých pár živlů, současní členové mají i jiné populární kapely, které nemáme zmiňovat.

Bambulkyne Dobrodružstvá - chrocht'n'roll
http://bandzone.cz/bambulkynedobrodruzstva
„This is not what we call grind....this is what we call assholes. Leave this scene you ugly fuckers and dont ask us anymore to play shows with such fools!“…i takovou už mají Bambulky pověst po pár letech netradičního koncertování. Ale pořád jsou tady. Každý správný tanečník má ještě pořád obřezaný konečník! Loni se to potvrdilo a proto Bambulky zakončí sobotní večer ve stejném duchu, ovšem s pár hezkýma pleskavýma písničkama navíc!

Errantes - black/death metal
http://bandzone.cz/errantes
Tato banda se pohybuje na hranici mezi kovem černým a kovem smrti skutečně s tekutostí krve naředěné vývarem z pneumatik. Hudební promakaností a strukturou skladeb to připomíná spíš death metal, ale atmosféru mají Errantes výrazně blackovou, což nám dokázali, když hráli na našem Kruhu krve v dubnu.

Drén – harsh noise and more!
https://drensoundworks.bandcamp.com
„agresivní až děsivé zvuky linoucí se „pouze“ z krabiček; lahvové pivo jako atribut; při druhé skladbě jeden kabel převažuje ostatní a elektronický had se svíjí na zemi; dobrý hudebník však svůj set odehraje i v leže“ (a i se sklem v prstech a s krví crčící všude okolo, třeba dodat)! Dréna zná většina lidí se šelestí v uších a díky 4D efektům, prvkům danger music a sebepoškozování i nejedna posádka záchranky ve více evropských městech. Nikdy nevíš, jak to dopadne! „Did you ever know that you're my hero?!“

Postea – epic neocrust
https://postea.bandcamp.com
Podobná neocrustová paráda jako DNO, působí na stejných podmanivých délkách, ovšem Postea je ještě výrazněji založená na epičnosti a naléhavosti, což umocňují ženským vokálem. Nová deska v procesu vydání, třeba už budou mít na festu i pásku či kotouč!

Nusle Sound System - noise rock/punk
https://www.youtube.com/watch?v=C1R3fwXnje4
Pro ty, kdo mají z baráku na dohled Nuselský most, už nic vysvětlovat nemusíme. Pro vás ostatní napovíme, že se každá nebesa připomínající architektura musí zatěžkat tanky. A když ty nejsou po ruce, tak aspoň noční jízda tágem bez placení. S trochou emocí navrch. Podnik (ex)členů Bezbolestná, Peleton či Václav Klaus.

Usmívá se takhle tvoje matka?! - sick black metal
Obskurní black metal o tom, že matku musíš umět rozesmát, zpívala o tom už i Marie Rotterová. Kup jí tedy tričko Burzum a vezmi ji na koncert Hanatarash! …ano, pokud vám tento styl ne-humoru připomíná loňské vystoupení „don’t talk to Djs“, tak uvažujete správně!

Surfin‘ Bazooka – avantgarde bazooka jazz/danger music
https://surfinbazooka.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/watch?v=n9Sd9tNZa78
Surfin‘ Bazooka je neotřelé trio pohybující se na odvrácené straně hudebního spektra, tvoří jej dva tenorsaxofonisté a zbrojnoš akustických i elektronických hlukových zařízení. V jejich přístupu se potkává radikální dadaismus, kdy si hudebníci mezi sebou vzájemně zkreslují efekty, či dokonce přistoupí k tříštění skla a házení dělbuchů, ale když je třeba, sáhnou i k promyšlenějším a atmosferičtějším přístupům. Násilí a nebezpečí však bude mít v tomto případě navrch, takže pokud hodláte vydržet až samotný závěr festu a jejich show, poprosíme vás o podepsání prohlášení, že jste na místě na vlastní nebezpečí

Penis Vacuated in Bloody Anal Creek - one penis gore-grind show
http://bandzone.cz/pvibac
Za P.V.I.B.A.C. stojí týpek, co by chtěl působit jako Putrid Pile, ovšem chybí mu k tomu tak 50 kilo a přebývá půl metru na výšku. Taky ho odevšud vyhazují, protože si neustále něco strká do konečníku. To u nás ale vůbec, ale vůbec nevadí, takže bude moci naplno vyjádřit své romantické pohnutky, které se budou pohybovat někde na škále Regurgitate – akustické album Anal Cunt „Picnic of love“. Představí i nové album „Penis na Louce“!

Grindis Khan – khancore
http://bandzone.cz/grindiskhan
Prostě uuuuuuuuuuggggggghhhhhaaaaaaaa a už to lítá! Tato banda mlaďasů se vrací až k samotnému prazákladu grindcoru ala první dvě alba Napalm Death (jsou jim fakt i trochu podobní :-D ), Agathocles či již téměř zapomenutí Violent Noise Attack. Rychlost vítězí stejně jako Čingischán!

Jihadi John stage:

Memero - breakcore (Ger)
http://memero.altervista.org
Berlínský vlnoborec Memero loni neplánovaně roztančil pohřebiště, letos plánovaně rozhýbe všechny useknuté či ukroucené hlavy.

MNE(MANIFESTONOISESCALATION) - noise (IRL)
Sólový projekt zakladatelky FCKN BSTRDS Lorny Bucley, který se zaměří na protestní noizáž bez schovávaček se vším, co to obnáší.

The Prostory Revival – acid noise rave poetry
https://soundcloud.com/acidacid
Všechny konspirace se potvrdily pocukrujte zahradu octem a projděte se na okraj zemské desky. Máme všechny důkazy o tom, že je všechno jinak. Prostě rave s mašličkou - přijďte převibrovat z Vaší mrzké a podřadné existence do nekonečného blaha na savu!

Бобрик - harshnoise (UKR)
https://soundcloud.com/bobrykxnoise
Půlhodina v očistném hučivém a skříPějícím království.

Archangel - breakcore
https://www.facebook.com/angelzone.sound
https://www.facebook.com/JunktownSPAD
Sometimes you have to break something to make it beter…třeba beat. Nebo už jednou zlomený beat. Archangel láme beaty jednak v klasicky breakové jízdě tak trochu ironické, ale zabuší i trochu apokalypticky-radioaktivně, tělo se bude klepat, až z něj kůže bude padat!

hy€nxxx - acid rap
H¥€NXXX na žebříčku deseti nejnadějnějších hip-hopových projektů sice nenajdete, ale to neznamená, že byste je neměli začít sledovat. Kousavej rap bez hranic od dvou kluků, co vypadají, jako by právě vylezli z popelnice, posílený ovšem mistrem synťáků doktorem Salámem a kytaristou Kyliánem.  Asociace vás zavedou od Násilníka přes Barré a bunkry ve Vidoulích až k již neexistujícím Vylitým Braníkům.

Olgoj Chorchoj Sound System – acid tekk all days – Djs & live performance
https://www.facebook.com/Olgoj-Chorchoj-Sound-System-389593337902167
Nezničitelný acid tekk sound system spravuje celou Jihadi John stage a jeho lajvkaři i djové budou tepat do posledních myslitelných chvil!

DJane Aisling  - synthwave and more
https://www.facebook.com/DJaneAisling
Djing založený na potemnělé, často melancholické atmosféře, ovšem když je třeba, zaduní i dark electro a industrial!

Puštííík - acid tekk
Nezávislý acidový free tekk čaroděj, co na Pravěku bude slavit jak již tradičně narozeniny, takže se opije a nasype tam speedcory, že se budeš divit!

Pravěk je projekt fungující jako nezávislé DIY literární sdružení, které pomáhá mladým autorům vydat jejich díla do světa bez čekání ve frontě a plazení se před komerčními vydavateli. Vystupuje proti jakýmkoli omezováním provozovat nezávisle DIY kulturu. Chceme tak propagovat okrajové autory a hlavně ukázat, že nezávislá a nekomerční tištěná média ještě nezanikla. Šíříme dle dohody cokoliv, co není rasistické, xenofobní či jinak netolerantní, ovšem zároveň si ani nehrajeme na politicky korektní hodné liberální dětičky uzavřené ve vlastní sociální bublině. Usilujeme o návrat nonkonformního revoltujícího umění na bázi „anyone can do it“. Provozujeme i nezávislý sub-label Pravěk Noise Section, v němž propagujeme převážně soudobou extrémní a okrajovou hudbu včetně distribuce různorodých fanzinů a zinů.


 
18.07.18 17:35
trojka
           Novinky v distru:          

COFFIN VARNISH – Hajzle EP
PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one