Punk zine..!
              Recenze:              

HUMAN FAULT – Zjevné předurčení LP

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

HATED YOUTH / ROACH MOTEL - split LP
UNA BESTIA INCONTROLABLE - Metamorfosi LP
MORAL HANGOVER / DIS-K47 / BAD AGE / ILUZE SVOBODNÉ VŮLE - 4-way split MC
Článek o tom jak podpořit hnutí GNWP (Good night white pride), rady jak se aktivně zapojit do kampaně, popis jak a proč hnutí vzniklo.Autor: GNWP

Seznámení se situací: co se děje?


Ultrapravicová scéna prodělala v poslední době nejen organizační, ale i optickou proměnu. Na scénu nastupuje nejen nova taktika působení na veřejnost, ale i nova móda, symbolika a značky. Trend posledních let se nevyhnul ani České republice. Naopak, náckové jsou čím dál více aktivnější, organizují provokativní pochody, pronikají mezi subkultury a šíří své štvavé myšlenky prostřednictvím hudby. A právě hudba je často hlásnou troubu neonacistické propagandy, kvůli které se obrací k myšlenkám nacismu mnoho mladých lidí.


Co je kampaň Good Night White Pride (GNWP)?

Good Night White Pride (GNWP) má jednoduchou myšlenku: Je potřeba dát neonacistům jasně najevo, že mezi námi nemají místo. A to nejen v hudbě a na poli kultury, ale kdekoliv na veřejnosti. Myšlenka kampaně je neoddělitelně spjata s angažovanými postoji a přístupem k životu. Už od svého vzniku je o razném odmítání určitých názorů a vyjadřování se ke společenským problémům současnosti jako je nacionalismus, rasismu, sexismu, diskriminace kvůli barvě pleti či sociálnímu postavení, fašismu, nacismu a všem snahám svázat životy lidí pod dohledy všudypřítomných kamer či pravidel chovaní i myšlení. GNWP původně vznikla v prostředí hudebních subkultur jako jsou hardcore nebo punk. Postupem času se však vyprofilovala a dnes ji podporuje široké spektrum subjektů. Je zcela otevřena všem, kteří chtějí její myšlenku podpořit a uvést ji v praxi. Kampaň Good Night White Pride není svázaná žádnými pravidly a omezeními, vychází z myšlenky, že ji vytváří všichni, kteří ji podporuji a je jedno jaký způsob si vyberou.

Co dělat?

Pokud je vám tato kampaň sympatická a chcete ji podpořit vyberte si způsob jaký je vám nejbližší:pokud hraješ v nějaké kapele, jsi promotér, webmaster, máš label, píšeš časopis, provozuješ klub nebo hospodu, můžeš začít velice jednoduše:

- pokud budeš organizovat koncert či jinou kulturní akci pod hlavičkou GNWP navštiv web gnwp.czechcore.cz, kde pomoci rubriky Nahlas akci! Nám napíšeš podrobnosti a my o akci budeme dále informovat lidi.

- řekni pár slov o podpore GNWP z pódia návštěvníkům vašeho koncertu

- začni používat logo Good Night White Pride na bookletech vašich CD, DVD, webových stránkách nebo plakátech vašich koncertů

- umísti logo GNWP na tebou spravovaný web

- udělej plachtu GNWP na podium vašeho klubu či do hospody

- rozdávej letáky Good Night White Pride u vstupu na váš koncert nebo je dej k dispozici návštěvníkům klubu či na bar

- vylepuj GNWP plakáty a samolepky ve tvé škole, na pracovišti nebo na ulicích. Přelepuj jimi nacionalistickou propagandu.

Samozřejmě se nápadům meze nekladou a tak třeba vymyslíš něco dalšího.Veškeré další informace, aktuální grafiku a loga najdeš na webu gnwp.czechcore.cz. Další informace najdeš také na myspace.com/gnwpaction a pokud se ti to nechce hledat použij prostě rozcestník gnwp.cz.

GNWP není jen logo

Nezapomínejte však také, že kampaň Good Night White Pride není jen o používání loga, ale hlavně nabádá k netolerovaní činnosti rasistů, fašistů nacionalistů a jejich názorů ve vašem okolí, na vašem koncertě nebo ve vašem městě!.

Pokud máte nějaké dotazy či reakce pište prosím na email: info@gnwp.cz , rádi vám odpovíme. Pokud nás chcete kontaktovat skrze spolupráci či podpoře pište na email: kontakt@gnwp.cz. Samozřejme aktivity GNWP můžete rozjíždět sami - čím více tím lépe.

S pozdravem Jan Censky
gnwp.cz

12.08.08 18:59
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one