Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

Alex CF (FALL OF EFRAFA, ANOPHELI, CARNIST, atd.)

                  Akce:                 

???
                 TOP 3:               

LOW THREAT PROFILE - Product number two LP
ORBAN / CARL GUT – split EP
L.E.Ä.R.N. - First lesson EP

Nejprofláklejší festy roku 2008

Nevíte kam vyrazit v létě...? Mrkněte na tenhle článek popisující největší a nejprofláklejší fetsy v ČR...Autor: Trojka


...venku už pár dnů praží slunce a teplota v pohodě překonává 25 celošů. Ano je to tak blíží se nám léto, pro ty co chodí do školy čas prázdnin a pro ty co chodí do práce čas dovolených. S létem přichází i řada hudebních festivalů na které se v tomhle článku zaměřim. Festivalů je spousta takže jsem vybral pouze ty nejprofláklejší a představim vám moje typy a kapely kvůli kterejm by stálo se tam podívat, budu stručnej málo kdo by chtěl číst moje volnomyšlenkářský teorie o hovně…


Brněnec fest - 28.6.

Prvním větším festivalem je bez pochyby Brněnec fest, který se bude konat již po deváté. Jedná se jednodenní fesťák, kterej připadne na 28.6., kde vystoupí necelá dvacítka kapel, kromě slovenské skupiny Ilegality se bude jednat pouze o tuzemské kapely. Vybral jsem pro mě 3 nejlákavější kapely a to N.V.Ú., Spínací špendlík a Zpožděnej vlak. Takže u N.V.Ú. se můžete opět těšit na energickou šou naplněnou známými vály. Spínací špendlík předvede svojí jízdu s pohodovou muzikou a lehce nasranym hlasem. Od brněnské kapely Zpožděnej vlak jsem toho sice moc neslyšel, ale slyšel jsem na ně kladný ohlasy, takže bych na ně byl celkem zvědavej.

info: sweb.cz/brnenecfest
plákát k akci


Rock for people - 3. - 5.7.

Tak tenhle festival snad ani nemusím představovat, stačí snad jen to, že se jedná o největší rockový festival v ČR. Upřímně mě tahle 3 denní akce moc neláká, ale zmiňuji ji proto, že se zde představí američtí Offspring na kterejch jsem, tak jak většina lidí vyrůstal a myslim si, že si furt drží takovej svůj standart, ikdyž už to taky není úplně ono.

info: rockforpeople.cz


Obscene extreme fest - 10. - 12.7.

Už podle názvu tenhle fesťák přinese hodně velkej rachot přes grind, crust, hardcore a já nevim co ještě. Je to další akce z rodiny třídenních a jestli někdo po těch třech dnech zůstane bez následků šílenství, tak je divnej. Zahrajou tu kapely pro mě dost neznámý protože v těchhle vodách nebrouzdám, tak často, ale nějací favorité by se tu našly. Kapely, který by mě lákaly jsou určitě Australský Pisschrist se svým hutnym d-beatem a pak ještě grindcore v podání anglánů Extreme noise terror.

info: obsceneextreme.cz
plakát k akci


Mighty sounds - 18. - 20.7.

Tak jak začít ska, ska, ska… takže Mighty sounds je pro mě převážně ska a reggae festival, ale tenhle rok se zde představí parádní kapely a to zcela jinýho žánru. Největší lákadlem, teda aspoň pro mě jsou Anglický Subhumans se svým hc-punkem a nezměnitelnym vokálem, vidět tyhle veterány na živo by byl určitě zážitek. Další kapelou, která stojí za řeč jsou určitě američtí Turbo A.C.´s se svým punk rock´n´rollem a pak s podobnym stylem vystupující česká kapela Die outsiders, která se nebojí zabrousit do coverů například od Adicts nebo Circle jerks. Další zajímavou kapelou jsou Angličtí Vice squad s ženským vokálem.

info: mightysounds.cz
plakát k akci


Fluff fest - 25. - 27.7.

Festival zaměřen převážně na hardcore a jinou tvrdší svižnější muziku s veganskym jídlem a obrovskym pitem před pódiem se pyšní 3 denní fesťák Fluff fest. Zatím bohužel není ještě kompletní seznam kapel, který tenhle rok na akci vystoupí, ale musim říct, že dva předchozí ročníky mě lákaly více, ale možná je to způsobeno i neznalostí scény. Kupodivu jsou to právě kapely z čech, které by mě upoutaly. Jednou z nich jsou pražský Lakmé se svým hc-punkem a s ostrým vokálem další bandou jsou Nidal, ale na mě někdy až s moc brutálním řevem, ale parádní muzika. A pak ještě nesmim zapomenout na new-school-hc a to sice americký Death by stereo.

info: fluffmusic.com
plakát k akci


Recykl fest - 26.7.

Recykl fest je situován nedaleko Olomouce do recyklačního areálu resta, což už samo osobě vzbuzuje určitou atmosféru. Jedná se o jednodenní fesťák, kde asi největším tahákem bude anglická kapela Anti-nowhere league a pak bych ještě zašel na Čertůf punk, který jsem ještě na živo neslyšel. Vystoupí ještě kapely jako Zóna A, SPS a nebo třeba Punk floid, ale ty mě nějak netíží.

info: recyklfest.unas.cz
plákát k akci


Subculture fest  - 1. - 2.8.

V době kdy se letní prázdniny přehoupnou do druhé poloviny čeká na vás letní Subculture fest, kde se představí průkopníci horor-punku američtí Misfits a můžete se těšit i na další zahraniční kapely jako Ultimo asalto, Lurkers, Deadline s ženskym vokálem a příznivci psychobilly určitě ocení účast německých sousedů Mad sin.

info: subculturefest.cz
plakát k akci


Pod parou fest
- 21. - 23.8.

Dovolil bych si říct, že šestý ročník Pod parou festu bude asi nejlepší ze všech výše zmiňovaných festů, ale podmínkou je přijetí zahraničních kapel, které jsou domluveny. No řekněte kdo z pořadatelů si může dovolit Total chaos, UK Subs a Casualties na jednej akci a ještě z českejch vzpomenu Mad pigs nebo třeba Red insect myslim, že tahle akce by stála za hřích.

info: podparou.cz


Play fast or dont 5 - 5. - 6.9.

Poslední akce o které se zmínim připadá až na září a o to větší to bude rachot, čeká vás náser v podobě švédskejch kapel, který sypou svižnej d-beat a to sice Wolfbrigade a Warvictims a přidam k nim ještě italský Konatto, který hrajou fakt zběsile a ještě můžete počítat se spoustou zahraničních kapel podobného ražení, které určitě nezůstanou pozadu.

info: instinct.czechcore.cz/playfast
plakát k akci

02.06.08 10:20
trojka
           Novinky v distru:          

TURTLE RAGE / ILL! – split EP
TURTLE RAGE - Critical Thinking EP
TURTLE RAGE – Contramutagen EP
ARNOxDUEBEL / MEDICATION TIME – split EP
EXORBITANT PRICES MUST DIMINISH / NOTHING CLEAN – split EP
JACK / NIYAZOV – split EP
ORBAN / CARL GUT – split EP
GRIDE - Hluboká temná modř LP
PIG SWEAT - s/t LP
NONSANTO - Enslaved by the grind LP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one