Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

METROSCHIFTER (USA)

Pozvánka na koncert americkecjh Metroschifter, který zahrajou v Praze(26.1.) a Hradci Králové(27.1.), doprovod jim bude dělat Thema eleven a ElektročasMETROSCHIFTER (USA)

26. ledna 2008 Praha, Klub 007 Strahov + THEMA ELEVEN
27. ledna 2008 Hradec Králové, kino Centrál + ELEKTROČAS

Metroschifter jsou neokázalou legendou. Přestože tahle kapela ovlivnila směřování post-HC scény stejně jako třeba ty nejlepší desky od Dischord Records, nikdy se nedočkala uznání, jaký by si asi zasloužila. Metroschifter si z toho ale těžkou hlavu nikdy nedělali: během svý kariéry popřeli snad všechny „pravidla“ i toho nezávislýho showbyznysu. Jejich vzkazy na deskách typu „Please copy this record to all your friends“ se staly trademarkem uvolněnýho přístupu ke scéně i k muzice.

Podivně zkroucený melodie, zabalený nánosem kytarovejch vln. Dlouhý dialogy basy a kytary, z kterejch se najednou vzedmou mohutný refrény. Introvertní skladby se střídají s hymnama. Metroschifter definovali tu část scény, která k značně nejasnýmu pojmu „emo“ přistupovala z rockovejch pozic. Pozor: uvědomte si, že první album „The Metroschifter Capsule“ vyšlo v roce 1994, kdy se z termínu „emo“ ještě nikomu nezvedal kufr. „In On The Kill Taker“ od Fugazi bylo jen rok starý, Jawbox právě vydávali „For Your Own Special Sweetheart“. A do toho vtrhli Metroschifter s Mario Rubalcabou (ex – Clikatat Ikatowi, později Hot Snakes, Rocket From The Crypt, Black Heart Procession, Earthless) za bicíma a zvukem, kterej přitahoval jako magnet.

Metroschifter se v rámci indie scény stala senzace. Kapela se ale místo toho, aby využila osvědčenou formuli, rozhodla pro neobvyklej přístup. V rámci svýho klasickýho zvuku se Metroschifter jednou uchýlili k akustický podobě, pak třeba vydali split se Shipping News. Nezůstávali na místě, zkoušeli pořád nový a nový přístupy, přestože jejich sestava se trochu měnila. Jedinečný album „4“ z roku 1997 pro změnu místy připomíná Quicksand. Vrcholem „hledačskýho“ přístupu Metroschifter byla deska „Encapsulated“ (2000). Skladby, který napsali Metroschifter, nahrály kapely jako Burning Airlines, Refused, Rye Coalition, Elliott, The Get Up Kids, Ink And Dagger, The Promise Ring, Joan Of Arc a další... Tohle unikátní album v podstatě dodnes nemá obdoby.

Metroschifter si dali před časem dlouhou pauzu, nikdy se ale nerozpadli. Teď máte poprvý od roku 1999 vidět zpátky v Evropě partu, kterou coby svojí inspirace citujou stovky kapel. 26. ledna hrajou Metroschifter na 007 s Thema 11 a o den později v Hradci Králové s Elektročas.

Metroschifter: http://www.myspace.com/metroschifter
Thema 11: http://www.myspace.com/themaeleven
Elektročas: http://www.myspace.com/elektrocas
Silver Rocket: www.silver-rocket.org


21.01.08 16:54
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one