Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

Los Perdidos ve Zlíně!

Pozvánka do zlínského klubu U Tetoura, kde 8.listopadu zahrají ve ska-punk-raggae rytmu Los Perdidos a Senzace příštího léta.Zapatističtí Los Perdidos se představí ve Zlíně


V malenovické podhradí se budou 8. listopadu dít věci. V klubu U Tetoura vystoupí nefalšovaná „španělská“ ska kapela z Čech a zlínská kapela kombinující ska a rap. Máte se rozhodně na co těšit.

O koho jde? V klubu se představí kapely Los Perdidos z Holešova a Senzace příštího léta ze Zlína. Dvojici doplní alternativně rockovo laděná formace ze Zlína s názvem Jitung Kampeny. Ač na akci vystoupí pouze kapely ze Zlínského kraje, rozhodně nejde o žádné muzikantské béčka. Los Perdidos mají za sebou například koncert na megapódiu vídeňského Rathausplatzu, který pojme až sto tisíc lidí. V červnu před dvěma lety zde byli pozváni v rámci fotbalového Eura. Senzace příštího léta zase dělali předskokana rockovým rebelkám z Gaia Mesiaha.

Los Perdidos mísí punkovou rychlost a nasazení s prvky latinskoamerického folklóru, revolučními pochody i dávkou jamajské hudby. Výsledkem je osobitý a jedinečný energicky divoký styl, který publikum uvádí do varu. Skupina vznikla transformací kapel Rozdílné podoby a svého času populárního Chorchestru. Její muzikanti pocházejí z několika měst Zlínského kraje jako je Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Olomouc a Komárov u Napajedel.

Hudba Los Perdidos je plná houpavých rytmů podporovaných trubkami a saxofonem. Skupinu ovlivňují hudební styly jako raeggae, ska a punk, ale i básníci a revoluční anarchistické písně latinské Ameriky a Španělska. Sami muzikanti svému stylu říkají „chiapaspunk“. Co je to Chiapas? Jde o stát v Mexiku, kde žijí potomci Mayů, kteří se nazývají podle mexického revolucionáře Zapatisté. Bojovníkům za udržení indiánských tradic a samosprávu v oblasti Chiapas zaslala kapela své CD a plakáty. Los Perdidos zpívají španělsky, texty písní jako Viva Zapata! nebo Carmela jsou variace na staré revolucionářské písně a odkazují k podpoře zmíněných Zapatistů. Například La cucaracha je ale obyčejnou stížností švába na to, že mu schází marihuana.

Většinu textů píše básník skupiny Marek „Ahmed Pitva“ Kalvoda, který pracuje v Brně. Do španělštiny verše překládá zpěvák Richard „Padre“ Pavlov, který žije v Holešově, má kořeny v Řecku a spolu s kytaristou Tomášem „Madrugou“ Hradilem z Bystřice pod Hostýnem žil nějaký čas ve Španělsku. Tam prchl před vojenskou službou. Los Perdidos jsou vůbec kosmopolitní parta. Kytarista „Šáša“ žil v ve Francii, stejně jako „Madruga“, který pobyl i v Irsku. Ve squattu v holandské Bredě Tomáš hudebně experimentoval se svým bratrem Jiřím, členem Tata Bojs a autorem hudby k filmu Indián a sestřička.

Po nahrání demo CD !Oiga! v roce 2006 kapela odehrála rekordní počet koncertů po celé ČR. Mezi vzory Los Perdidos patří například Sergento García, hvězda jednoho z ročníků festivalu Colours of Ostrava. Název kapely znamená španělsky něco jako nenapravitelní darebáci. Sama skupina výraz překládá jako Ztracenci.

Další vystupující kapelou je jedna z mladých nadějných formací ze Zlína s názvem Senzace příštího léta. Tato živelná kapela ve své veselé a hravé hudbě spojuje hned několik žánrů, jako je reggae, ska, rock nebo rap. Přestože své první CD vydali „es-pé-elka“ teprve před rokem, členové nejsou rozhodně žádní hudební zelenáči. Pánové (a jedna dáma) předskakovali už ostříleným borcům z Tleskače, či hvězdám z kapely Gaia Mesiah.

Kapela ve svých začátcích prošla několika personálními změnami a v současné sestavě funguje víceméně tři roky. Za tu dobu stihla odehrát přes devadesát koncertů, vydala první CD a chystá se prorazit mezi špičky českého ska. A čím je tahle formace zajímavá? „Zvedne vás ze židle, pokud tedy nemáte obě nohy ze dřeva nebo megalomanského draka, stoprocentně vás roztančí“, uvádí organizátoři akce. A publikum jejich hudba rozhodně baví, chodí si na jejich koncerty pořádně zaskákat a zadovádět, zkrátka si užít pohodovou atmosféru v chytlavých rytmech ska a reggae. Mimo to, že hrají, přednáší dva členové skupiny na zlínské Univerzitě Tomáše Bati. Texty jsou zpívaný a rapovány v češtině, angličtině a japonštině.

Celý koncert doprovodí pouštěná muzika od Djs Bostona a Jahmigela z luhačovického klubu U Suchánků, kteří vám naservírují nejlepší světové ska! Akce začíná v sobotu, 8. listopadu, v hudebním klubu U Tetoura od 20:00. Vstup činí 90 Kč. I tentokrát bude akce nekuřácká v příjemné atmosféře plné zábavy. Pokud je vám ska a reggae blízké, neměli byste si ji nechat uniknout.

Klub U Tetoura
Švermova ulice č. 91
Zlín 4 - Malenovice (Podhradí)
www.utetoura.com
25.10.08 13:17
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one