Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP
SORDO / POWERXCHUCK - split EP

Hluboká orba news duben 2015

Dubnové novinky z Hluboké orby… koncerty pořádané United crusties, SYIH live, recenze, reporty, fotky, distro + 2nd hand…
 

Autor: Filip (orba@seznam.cz)
 

Hluboká orba news duben 2015

1) Středa 8. 4. Brno – Schrott: CRUTCHES (Švédsko) + další
2) Úterý 21. 4. Brno - Vegalité: CLOCKED OUT (Skotsko) + další
3) Středa 17. 6. Brno - ???: LAPINPOLTHAJAT a MAALMAINLOPPU (2x Finsko)
4) SEE YOU IN HELL live
5) Recenze, fotky, reporty
6) Distro + 2nd hand 

1) Středa 8. 4. Brno – Schrott: CRUTCHES (Švédsko) + další

Bližší info o koncertě v samostatném článku.

2) Úterý 21. 4. Brno: CLOCKED OUT (Skotsko) + další

United Crusties present:

Úterý 21. 4. Brno – Vegalité, start 20:00

CLOCKED OUT (Glasgow, Skotsko) - nekompromisní negativistická hardcore smršť minutových výplachů s hodně zlým vokálem a chytlavými kytarovými riffy. Jasnej vliv starých amerických hardcore/thrash kapel, ale v totálně současném podání, jak ho hrávali např. 9 SHOCKS TERROR. U nás skoro neznámá kapela, ale naživo údajně totální masakr. Nová deska jim vychází na jaře a to na SPHC - labelu zpěváka LOTUS FUCKER Dana.
www.clockedout.bandcamp.com

PRÜGELKNABE (Ostrava) – V+W tuzemského powerviolence, střemhlavý osmiminutový nálet bez pauz + možná bude i noisecore bonus na závěr, v Brně po sakra dlouhé době.
www.bandzone.cz/prugelknabe

THE BREED (Vyškov) – řádně rozjetý a úderný hardcore/punk odkazující trochu na staré československé kapely jako TELEX, ZELENÍ KANIBALOVÉ nebo KRITICKÁ SITUACE.
www.bandzone.cz/thebreed

Koncert začne přesně a skončí do 22:30, bude ho zvučit Tom Yacht, bude nekuřácký a stát bude 130 Kč.
Vegalité, Slovákova 10, www.vegalite.cz
info: www.seeyouinhell.cz

CLOCKED OUT taky zahrají o den dřív v pondělí 20. 4. v Ústí nad Labem v klubu Exil.

3) Středa 17. 6. Brno - ???: LAPINPOLTHAJAT a MAALMAINLOPPU (2x Finsko)

United Crusties present:

Středa 17. 6. Brno - ???

LAPINPOLTHAJAT (Tampere/Helsinki, Finsko) - kapela původem z laponského Rovaneimi (10 km jižně od polárního kruhu), ve které začínal v roce 1997 bubnovat Jukka, u nás určitě známější jako zpěvák SOTATILA (s níž vymetl za posledních deset let nejedno brněnské pódium) a který později seděl za bicíma např. v TURUN TAUTI, KANSALAISTOTTELEMATTOMUUS nebo v RIISTETYT. Po dvou letech se rozpadla, znovuobnovila se v r. 2009 až po přestěhování členů na jih Finska a od té doby valí naplno (hromada desek na Jukkově labelu Kämäset Levyt, brazilské turné loni atd.). Narozdíl od spousty hlučných a pekelně zběsilých finopalových úderek se LAPINPOLTHAJAT drží spíš v rychlejším středním tempu, kdy sázejí jednu silnou (skoro až hitovou!) melodii za druhou a v jejich hudbě nechybí kromě tvrdosti a vzdoru i jistá dávka melancholie a temnoty. A jejich zpěvu (podpořeném masivními sbory) v mateřštině rozumíte každé slovo, pokud teda umíte finsky... Častá přirovnání ke klasikům žánru APPENDIX a LAMA určitě nelžou, tohle je v současnosti určitě jedna z nejlepších punkových kapel ze země tisíců jezer a k nám přijíždějí vůbec poprvé, takže doporučujeme nepropásnout!
http://lapinpolthajat.bandcamp.com
http://www.punkinfinland.net/bands/lapinpolthajat

Rozhovor a recenze v češtině:
http://www.kidsandheroes.com/tag/lapinpolthajat

MAALMAINLOPPU (Kouvola, Finsko) - o něco mladší tour kolegové, původně tradiční surový punkový útok v duchu ranných 80. let (BASTARDS, KAAOS nebo RIISTETYT atd.), nové vály trochu víc s vlivem britského anarchopunku, v Brně hráli před 2 lety společně s ARMLESS CHILDREN a naživo to rozhodně stálo za to. Jejich vinylový debut zabodoval v nejednom žebříčku nejlepších desek za r. 2012 ve fanzinu Maximum RocknRoll (vypovídá-li to o něčem), za sebou americké turné, venku několik desek (hlavně na Kämäset Levyt), zkuste si je poslechnout někde na youtube, kapela svoje stránky nemá.

Flek a ještě jednu kapelu časem pořešíme, sleduj www.seeyouinhell.cz pro aktuální info.

4) SEE YOU IN HELL live

st 8. 4. Brno – Schrott (+ CRUTCHES, MIDNATT DÖD)
pá 10. 4. Trnava - Markíz Pub (+ THE WILDERNESS, CHEAP TALK)
so 11. 4. Žilina - Bullwar Bar (+ TOMORROWS HELL, UNATTENDED FUNERAL)
čt 7. 5. Banská Bystrica - Kaktus Music Bar (+ PIVNICA, INNOXIA CORPORA)
pá 8. 5. Bratislava - ??? (+ ANGRY BRIGADE, INNOXIA CORPORA)
pá 22. 5. Cieszyn (Polsko) - ??? (+ HOW LONG?, HIBAKUSHA, STREGESTI)
so 23. 5. Gliwice (Polsko) – CKN (+HOW LONG?, HIBAKUSHA, STREGESTI)
so 13. 6. Hostašovice: Vzdor Fest (+ DEZERTER, HOW LONG?, ALIUSTERRA atd.)
31. 7. Liberec - Azyl

5) Recenze, fotky, reporty

6) Distro + 2nd hand

Ceny bez pošty nebo osobní odběr na KBB a dalších koncertech SEE YOU IN HELL.

 
Novinky:

SMRT č.7/DRUNK NACH OSTEN č.3,5 split fanzin Celkem 100 stránek A4 psaní o punku, životě a dalších věcech okolo, Rozhovory, recenze, reporty, články, texty, fotky... tisk v tiskárně… 90 Kč
BURN THE CROSS/CHORYGEN split LP - dvě novější kapely z Polska, co valí temnej a hrubej metal/crust/punk trochu v duchu ANTICHRIST, pecka! Poslechněte si je obě na bandcampu… 290 Kč
BURN THE CROSS/HOLY EXTERMINATION split EP - BTC s další novou kapelou od sousedů, HOLY EXTERMINATION hrajou hustej stenchcore…110 Kč

Starší věci:
Nový desky LPs/EPs/CDs

SEE YOU IN HELL flexi 100 Kč
LOTUS FUCKER/SETE STAR SEPT split EP - dvojnásobná porce hluku, LOTUS FUCKER tady „hrají“ neúprosnej noisecore v duchu SSS (70 válů na jejich straně se skvělejme názvama!), japonské duo SSS se snaží hrát noise/hardcore v duchu LOTUS FUCKER, dementní a originální split! (100 Kč)
MIDNIGHT CRISIS EP - zběsilej německej hardcore/punk v duchu starých finských kapel se zpěvákem z HERÄTYS a tudíž i zpěvem ve finštině (90 Kč)
PANIKOS „Awakening From Lethargy“ LP - parádní řeckej temnej HC/stenchcore/crust, znovuobnovená kapely z hlubin počátků 90. let se svou první nahrávkou po reunionu, nadšená recenze vyšla v Hl. Orbě č. 29, lepší AMEBIX (a se zpěvem v řečtině!) (290 Kč)
EXIT HIPPIES/LOTUS FUCKER split LP - pořádně hlučné splitko, Japonci EXIT HIPPIES mixují něco jako nejsklepnější nahrávky E.N.T./SORE THROAT s technem a LOTUS FUCKER tady mají asi nejbordelovější matroš, co kdy vydali, po vyprodání znovu v distru (290 Kč)
LOTUS FUCKER „Forever My Fighting Spirit“ LP  - druhé LP téhle progresivní noise/hardcore bandy z Washingtonu DC, skvělá deska s parádním obalem od Wese Samplese a s obistripem navrch, po vyprodání znovu v distru, nadšená recenze v Orbě č. 30  (290 Kč)
OVERPOWER EP – německá kapela se členama MIDNIGHT CRISIS hrající hardcore ovlivněnej japonskýma Burning Spirits kapelama (90 Kč)
Hlasatel zine č. 2 + GRIDE/ZEMĚŽLUČ split flexi - po vyprodání další várka v distru, 228 stran v EP formátu, 18 rozhovorů, tour reporty i vzpomínky z nehudebních cest. Historické exkurze, fotopříloha i komix. V obsahu této více knihy než fanzinu například najdete: rozhovory s Malignant Tumour, Insanií, Trashcat, Innoxia Corpora a dalšími. Tour reporty Šanov, Empty Hall Of Fame/Kactus, historie kapel Victim a Dead Kennedys a přílohu o labelech. (220 Kč)  
v/a „Get Back Our Future“ CD - kompilační CD s kapelama z japonské Tsuamy, od rozjetého punku v duchu starých švédských kapel (THE RUSTED, STICKYS, SKIZOPHRENIA), přes stenchcore (MASSGRAVE, DEATH DUST EXTRACTOR) až po rozjetej hardcore (LAST) 140 Kč
SEE YOU IN HELL „Jed“ CD 100 Kč
RAPSÖD/PRUMYSLOVÁ SMRT split EP 90 Kč
SEE YOU IN HELL „Jed“ LP 250 Kč
SEE YOU IN HELL „Jed“ LP americký press 250 Kč
SEE YOU IN HELL „Útok“ LP americký press 200 Kč
SEE YOU IN HELL Útok“ gartefold LP 220 Kč
SEE YOU IN HELL „Umět se prodat“ LP 200 Kč
N.E.K. „Dekavermes“ EP 80 Kč
FLEX EYE/SOCIAL PORKS split EP 100 Kč
v/a „Spalte Brno na prach“ LP 200 Kč
v/a „The Few, The Proud – Tribute NEGATIVE FX“ LP 350 Kč

Fanziny

Hluboká orba č. 30 140 Kč
Hluboká orba č. 30 limit (+ samolepka, plakát A2) 150 Kč
Hluboká orba č. 29 130 Kč
Hluboká orba č. 29 limit (sítotiskovej přebal) 150 Kč
Seven Inches To Freedom č. 10 (50 Kč) - fanzin z Floridy od ex-bubeníka MERKIT/PANZRAM Joea, formát A5, 40 stran, luxusní obálka + grafika, vevnitř sloupky, „moje první deska“ historky, rozhovor s Eugene Records, top desky r. 2011, článek o LP „Monuments To Thieves“ od HIS HERO IS GONE, recenze punkových knížek, recenze desek atd.
Seven Inches To Freedom č. 11 (50 Kč) - trochu obskurní formát (širší A4?), 24 stran, luxusní obálka + grafika, vevnitř sloupky, rozhovory s EX-BREATHERS, Mykelem Boardem/MRR, SHOXX, ohlídnutí za kapelou REACT, „moje první deska“ s Mattem Averagem, recenze atd.
Seven Inches To Freedom č. 12 (40 Kč) - 20 stran A5, sloupky, recenze a celej zbytek časáku je dlouhej tour report PANZRAM kombinovanej s recenzema na demáče nových amerických kapel, se kterýma PANZRAM během turné hráli

Trička

SEE YOU IN HELL – oboustranná, černá nebo červená s bílým potiskem, vepředu motiv ze split singlu s CONTRAST ATTITUDE, vzadu logo z etikety LP „Jed“, značka Fruit Of The Loom, všechny velikosti vč. dámských za 250 Kč
SEE YOU IN HELL – z amerického turné s LOTUS FUCKER v r. 2013, černá, oboustranná, velikosti M a L za 200 Kč
SEE YOU IN HELL – z amerického turné s LOTUS FUCKER a XBRAINIAX v r. 2011, černá, oboustranná, velikosti M a L za 200 Kč

Knížka

Kytary a řev anebo co bylo za zdí 270 Kč

2nd hand desky - LPs (všechny po 130 Kč)

BROKEN NEEDLE LP
HALF LIFE „Whats Right“ LP
KNIFE FIGHT „Crisis“ LP
NO TOMORROW/OILTANKER split LP
PACK/S.O.L. split LP
RAW POWER „After Your Brain“ LP
RESTARTS „Slumworld“ LP
SICK FIT LP
THE FUTURES LP
THE RITES „Wish You...“ LP
VULGO ACRATA „O Silencio“ LP

2nd hand desky - EPs (všechny po 50 Kč)

ANY LAST WORDS EP
ASSEMBLY OF GOD EP
BUNNY SKULLS „10 Songs 1 Sided EP“ EP
CASE OF EMERGENCY EP
CROSSING CHAOS „Disgusting Reality“ EP 90 Kč
CEMENTERIO SHOW/L AMICO DI MARTUCCI split EP
DESOLATION „Rest In Panic“ EP
EVACUATE „Endless War“ EP
FREAKS/77 POINTS OF HATE split EP
GREEN BERRET/MOČOVÝ KHAMENI split EP
HERPES EP
HARMONY AS ONE „Stranger...“ EP
SPITTING TEETH EP
STAB „Blindness And Lies“ EP
URKO „Thrash It Up“ EP
 
07.04.15 19:17
trojka
           Novinky v distru:          

PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
ADACTA - Circullus Viciosus LP
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one