Punk zine..!
                 Akce:                 

???
                 TOP 3:               

SCUMPUTER / L.O.T.I.O.N. - split LP
ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP

ENEMY OF THE SUN fest 2013

Již druhý ročník festivalu Enemy Of The Sun se uskuteční v Praze ve dnech 13. - 15.9.2013. Letošní ročník bude ve znamení kultovních švédských d-beat / crust kapel Meanwhile a Dischange, které jsou koncertně již téměř neaktivní. Nenechte si proto ujít jedinečnou příležitost vidět legendy švédského hardcoru naživo (plus samozřejmě hromadu dalších neméně kvalitních kapel). Festival proběhne ve třech dnech na dvou odlišných místech...

Autor: Mirek (mirek@phobiarecords.net)

ENEMY OF THE SUN FEST 2013
13. - 15.9.2013
Praha - Klub 007 a Modrá Vopice

WARNING!!! BEWARE!!! POZOR!!! ATTENZIONE!!! ACHTUNG!!! VARNING!!!

Sobotní část festivalu byla přesunuta do klubu Modrá Vopice, teprve včera (6.8.2013) jsme obdrželi informaci, že avizovaná rekonstrukce Matrixu nestihne být ukončena do data konání festivalu. Omlouváme se za všechny způsobené nepříjemnosti spojené s touto změnou na poslední chvíli. Detaily a další informace o novém místě přineseme co nejdříve! The Show must go on !!! ..  a taky, že bude!

Páteční program (13.9.2013) se uskuteční v prostorách legendárního klubu 007 na Strahově. Tento koncert je limitován počtem návštěvníků (200) a odpálí tak pražské dny chaosu.

Enemy Of The Sun Fest - den první
Praha, Klub 007
13.9.2013
start: 19:00 (klub otevřen od 18:00)
konec: 22:00

http://www.klub007strahov.cz

DISCHANGE (Švédsko)
U téhle švédské kapely, která má na kontě oficiálně všeho všudy pouze 3 nahrávky (jedno LP a dva split singly) ze začátku 90. let, bude možná stačit jenom soupis kapel, ve kterých členové Dischange působí či působili: Disfear, Meanwhile, ‚ Ääritilla, No Security, Krigshot, Kvoteringen, Nasum, Riistetyt, Totalitär, Institution, Imperial Leather, Sunday Morning Einsteins. Na tu Sedmičku se prostě musíme všichni narvat …

DEVIATED INSTINCT (UK)

Anglická kapela, která dala vzniknout termínu crust či později stench core, a kterou v současnosti kopírují desítky dalších kapel po celém světě. DI vznikli v roce 1984, první rozpad přišel v roce 1991 a po 16 letech v roce 2007 se dali opět dohromady. Některé reuniony nedopadají dobře. Není to ale případ Deviated Instinct. Důkazem budiž nová nahrávka, kterou je 12"LP "Liberty Crawls ... To The Sanctuary Of Slaves" a ještě lepším důkazem jsou určitě jejich živá vystoupení , která v minulých letech tihle veteráni  u nás v Čechách odehráli. A vlastně to bude poprvé, co budou hrát v malém klubu, další důvod proč si tenhle páteční večer nenechat ujít.

BLOODY PHOENIX (USA)

První kapelou celého festivalu bude nejspíš tahle americká grind core bruska s členem kultovních Excruciating Terror v sestavě. Ten odkaz na ET je v současnosti už vlastně celkem nepotřebná berlička, protože Bloody Phoenix už mají sami o sobě pověst, která je předchází. Dvě studiová alba plus pár sedmipalců a totální zvěrstvo naživo. Parádní začátek pro Enemy Of The Sun festival.

Enemy Of The Sun Fest - den druhý
Praha, Modrá Vopice
14.9.2013
start: 15:30 (klub otevřen od 15:00)

http://www.modravopice.eu/

Sobotní pokračování proběhne v žižkovském klubu Modrá Vopice, který se stává novým domovem pro druhý ročník Enemy Of The Sun festivalu. Celý sobotní večer bude ve znamení různých "odrůd" punku. Od temného a jednoduchého anarcho poselství v podání The System či Cress, přes thrashem nasáklou špinavost brazilských Armagedom či Lahar, po metalově brutální Hellshock a Beton.  Skládačku doplní d-beat italských Kontatto a rocknroll metal punk Speedwolf. Třešničkou na prohnilém dortu bude jedinečný gig švédských Meanwhile.

BETON (Slovensko)
Když jsem letos na jaře viděl po dlouhé době tuhle bratislavskou chásku naživo, spadla mi těžce brada. Death metalem nasáknutý crust ve stylu Bombs Of Hades nebo Usurpress. Totální peklo!

LAHAR
Tak je to už čistě jenom thrash metal nebo ještě pořád hardcore? Tuhle otázku si určitě již spousta z vás v poslední době při poslechu týhle smečky položilo. Ne, je to pořád jenom Lahar a Banán vám urve hlavy z krků nebo v lepším případně dostanete spršku krve z jeho rozbitého čela. Snad se dostane i na nové vály z připravovaného splitu s Exorcizphobia.

KONTATTO (Itálie)
D-beat / crust v podání Kontatto (Agipunk crew) známe v tuzemských hájích a luzích už celkem dobře. To ale není důvod či výmluva proto je nevidět znovu!

ARMAGEDOM (Brazílie)
Další ze starších brazilských kapel, které jsou v naší kotlině celkem oblíbené (desky u Insane Society Records). Připravte se na bezchybnou kolizi starého thrash / death metalu s hardcorovou agresí. Příští rok oslaví kapela 30 let od data založení a přitom jim to stále šlape!

SPEEDWOLF (USA)
Vítanou změnou stylu bude určitě produkce amerických Speedwolf. Jejich domácím labelem je Hell´s Headbangers, což mluví téměř za vše, a tihle vagabundi budou servírovat nekompromisní metal / punk jízdu, která ve vás bude evokovat staré dobré Motörhead.

THE SYSTEM (UK)
Příjemným překvapením pro mnoho návštěvníků loňského prvního ročníku festivalu byli bezesporu znovuzrození angličtí veteráni The Mob. Takže proč si nezavzpomínat znovu? Kultovní anarcho peace punk kapela The System, která sdílela začátkem 80. let pódia s kapelami jako Crass, Rudimentari Peni nebo třeba Amebix, také znovu nakopla káru. Povinností pro mladší ročníky bude vygooglit jejich první singly a nahrávky, které vycházely u Spiderleg Records.

MEANWHILE (Švédsko)
V pátek rozproudí krev v žilách Dischange. V sobotu večer v tom budou pokračovat Meanwhile. Sestava totožná, pouze se malinko změní styl.  Ze špinavého crustu do punkovějších vod. Kdysi se o Meanwhile říkalo, že je to nejdokonalejší kopírka Discharge, která v některých ohledech jaksi i ten originál předčí. Ok, proč si to teda nepřipomenout znovu a tentokrát naživo?

HELLSHOCK (USA)
Přesně si pamatuju koncert Hellshock před pár lety na strahovské Sedmičce. Totální masakr, kdo byl, ví o čem je řeč. Kdo nebyl, musí bez výmluv dorazit v září na Enemy Of The Sun do Prahy a zažít to peklo znovu. Představ si, že vezmeš to nejlepší ze starejch anglickejch kapela jako Deviated Instinct, Hellbastard nebo Amebix a naroubuješ na to death metal mixlej s crustem. Only the dead know the end of war!

CRESS (UK)

Vyhoď A a místo toho dodej E. Dostaneš další anglickou anarcho punk odpověď na plodná léta osmdesátá. Nejsou to Crass, ale stejně je v jejich produkci uslyšíš. Vliv starých UK kapel na tuhle smečku je prostě jasný. Hudebně a hlavně textově. Těm, kterým tahle popiska tak nějak nestačí - Je to ta kapela, která má s Doom nesehnatelný split desetipalec z druhé poloviny 90. let.

Enemy Of The Sun Fest - den třetí (aka Goth-Punk After Party Show)
Praha, Klub 007
15.9.2013
start: 19:00 (klub otevřen od 18:00)
konec: 22:00

http://www.klub007strahov.cz

Kdo nebude mít dost po dvou dnech plných hlučné muziky, může si v neděli večer zaskočit ještě na Sedmičku a v klidu si vychutnat trojitou porci temného post gothic punku v podání současné světové podzemní špičky této scény.

HORROR VACUI (Itálie)
Death rock nebo goth-punk? Zeptejte se přímo člena Agipunk crew Koppy, který v téhle kapele obsluhuje mikrofon. On vám to předpokládám dostatečně sám vysvětlí. Na kontě mají samostatný sedmipalec a velkou desku. Obě nahrávky jsou mimochodem naprosto dokonalé!

BELGRADO (Španělsko)
Singl u La Vida Es Un Mus a velká deska z roku 2011 jsou zárukou kvality, proto se sluší a patří tuhle španělskou kapelu pořádně vychválit. Temný post punk s charismatickou zpěvačkou (současně působící i v kapele Sect). Přesně tenhle styl muziky se hodí pro nedělní večer, když spousta z nás půjde totálně rozsekaná v pondělí do práce.

THE BELLICOSE MINDS (USA)
Na podobnou strunu jako Belgrado zahraje i tahle portlandská kapela, která stylově zakončí goth-punk after party letošního EOTS festivalu. Dlouho utajovaná poslední kapela se členy Hellshock nebo Ripper a deskami u Black Water Records nebo Whisper In Darkness Records.
+GOTHPUNK DJ SET od 22:00 do 1:00.

Vstupenky na Enemy Of The Sun Fest můžete zakoupit na oficiálních stránkách www.enemyofthesunfest.com nebo ve fyzické podobě v pražském Rekomando shopu. K dostání jsou vstupenky na jednotlivé dny (mimo neděle) stejně jako na celý festival či pouze sobotu a neděli.

Užitečné odkazy:
http://www.agipunk.com
http://www.enemyofthesunfest.com
http://www.klub007strahov.cz
http://www.modravopice.eu

13.08.13 21:54
trojka
           Novinky v distru:          

THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
OGNEMÖT ‎- Salvation Is Ognemöt MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one