Punk zine..!
              Recenze:              

HUMAN FAULT – Zjevné předurčení LP

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

HATED YOUTH / ROACH MOTEL - split LP
UNA BESTIA INCONTROLABLE - Metamorfosi LP
MORAL HANGOVER / DIS-K47 / BAD AGE / ILUZE SVOBODNÉ VŮLE - 4-way split MC

Armia v Ostravě

K příležitosti 20-tého výročí vydání alba ,, LEGENDA“ jede skupina ARMIA jubilejní tour, které bude mít svou jedinou zastávku v ČR i v Ostravě v klubu Barrák. A to již tuto neděli 13. května 2012...


Autor: press@euphoryproduction.cz

ARMIA (PL)
BLACK AND BLUE
BARRÁK MUSIC CLUB, OSTRAVA
13.5.2012

K příležitosti 20-tého výročí vydání alba ,, LEGENDA“ jede skupina ARMIA jubilejní tour, které bude mít svou jedinou zastávku v ČR i v Ostravě v klubu Barrák. A to již tuto neděli 13. května 2012. ,,LEGENDA“  vydaná v roce 1991, je album s až nezvyklým spojením hudební a textové vrstvy, vypovídající  metaforickým způsobem o lidských přáních a duchovnosti. Nepředvídatelná, plná zajímavých harmonii, vybočující daleko z hardcoroveho hudebního schématu, hra klametu,  flétny a africké trubky, dala albu neopakovatelný, až básnický nádech. Album si odneslo velký úspěch a získalo uznaní stejně tak mezi poslouchači, jako mezi recenzisty. Nachází se na 62. Místě seznamu vycházejích alb v magazíně TERAZ ROCK, bezprostřeně v sousedství Mike´a Oldfielda a Davida Bowieho. Album, které někdo trefně popsal jako symfonii punku, již patří do klasiky polské rockové hudby. Na koncertě můžete slyšet jak album LEGENDA, tak skladby z jiných desek skupiny.

Seskupení Armia vzniklo v roce 1984 po setkání tvůrčího tria osobností polské nezávislé scény. Tomáše Budzynskieho (tehdy vokalisty kultovního seskupení Sikiera), Roberta Brylewskieho( kytaristy Kryzys, Brygady Kryzys a Izraela) a filozofa Slawomira Golaszewského.V hudbě kapely se od začátaku jejího působení objevují odlišné, až netypické hudební nástroje pro moderní rock – klavír, flétna, violoncelo, housle, dalé etnické nástroje – didgeridoo, zvonky či džbány. Přelomovým byl však moment, kdy se mezi instrumenty objevila waltomia, která potvrdila unikátní hudební projev Armie. Mystické pohádkové texty Tomaše Budzynského, nabádají k hlubokému zamyšlení nad významem existence a ducha moderního člověka. Četně se v nich mluví o mistrech světové literatury, takových jako je Dante, Becket, Rimbaud nebo Kafka. Spojení poetických textů s instrumenty, rafinovaná, expresivní hudba, energie rocku, folku, free jazzu a rozlehlé avantgardy, uzavírající citátem z hudby klasické, způsobilo, že  se Armia stala originálním seskupením. Kapela nahrála několik alb, ze kterých Legenda a Triodante se řadí mezi polskou klasiku v rockovém žánru. Armia nahrává a koncertuje ve složení: Tomáš Budzynski – zpěv, Rafal Giec- kytara, Pavel Piotrovski- basa, Daniel Karpinski- bicí, Jakub Bartszewski – waltomia, lesní roh, klávesy.

V Ostravě se tedy bude na co těšit. Jako předskokan vystoupí Black and blue z Frýdku-Místku!

10.05.12 07:58
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one