Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

15.5. - Discharge

Pozvánka na koncert kultovní sebranky Discharge, kde nyní působí členové Varukers a Broken bones, 15.5. Valašské klobouky...Autor: la_cabana@cultburger.cz

Discharge czech mini tour

DISCHARGE + EL BANDA + TELEFON + NE!BUDEME
sobota 15.5.2010
Valašské klobouky - TJ Sokol
od 20:00
vstup: 250,-
www.cultburger.cz 

DISCHARGE:
Věřím, že "nálož" pod názvem Discharge ani nebude třeba nikomu moc představovat. Ale přesto, ať se to někomu líbí nebo ne, tato kapela ovlivnila a ovlivňuje tisíce nejen punkových skupin po celém světě. Kořeny této dnes již bezesporu kultovní D-beatové kapely sahají do roku 1977 do anglického města Stoke-on-Trent. Zakládajícími členy jsou Tezz, Cal, Rainy a Bones. Discharge zakomponovali do tehdy spíše "rockového" punku tvrdé metalové rify a položili tak základy ke vzniku nové odnože. Mix metalových kytar spolu se specifickou rytmikou bicích a basy, syrovým zpěvem s texty o pacifismu a anarchii dohromady tvoří zničující kombinaci, která okamžitě působí jako "strašidelný" válečný soundtrack a skrze Discharge, bývá také označován jako D-beat (Dis-beat). Jejich první singly "Realities of War" a "Fight Back" vyvolal tehdy doslova revoluci mezi punx, kteří byli otráveni cirkusem kolem Sex pistols a Exploited. LP "WHY?" a následující "Hear Nothing See Nothing Say Nothing" se singlem "Never Again" patří ke stěžejním nahrávkám. Kapela prošla četnými personálními obměnami (po celu dnes už více než 30-ti letou existenci byli pilíři Discharge Rainy a Cal) a kolem roku 85 kapela začíná stagnovat, ale stihnou ještě nahrát singl "Ignorance" a  LP "Grave New World". Tato deska ovšem inkriminuje spíše k heavy metalu a není příliš povedená. Poté kapela upadá do nečinnosti. Ožívá až na přelomu 80. a 90. let. V této době se pokouší hrát trash-speed metal, ale bez valné odezvy od fanoušků a opět následuje odmlka. V roce 1997 se schází původní line-up a odehrává několik koncertů a poté opět.... Bestie se probouzí až v roce 2008, realizují LP "Disensitise", kde původního zpěváka Cala nahrazuje Rat (zakladatel Varukers), Tezz se rozhodl stáhnout ze scény, aby se mohl věnovat svému starému otci a místo něj přichází Dave Bridgwood, který součastně bubnuje také v Broken bones. Tuto výbušnou směs můžou fans vidět nyní i na třech koncertech v ČR. Nutno podotknout, že pod jejich pódii se často rozpoutá opravdové peklo,......noční můra tak stále pokračuje.....

EL BANDA:
Varšavská kapela El banda je pojem, který vyvolal v posední době největší poprask v polském undergroundu. I když se od tohoto porovnání členové distancují, jen těžko se při prvním poslechu kapely ubráníte pomyšlení na polskou legendu Post regiment. El Banda drhne taktéž chytlavý, melodický hardcore-punk oplývající energií a hnaný kupředu charismatickým ženským vokálem. V této "bandě" se sešli zkušení harcovníci z varšavského punkového podzemí, známí jak už ze zmíněných post regiment, tak i Antidotum, Atomicko patibulo, No name a Trawnik. Hojně koncertující El banda má již na svém vrubu po jednom LP a EP. Aktuálně nově jim teď vyšlo na Pasażer Records 2×LP "Skutki Uboczne", na kterém se ani nebáli místy experimentovat s různými dechovými, strunnými a tahacími nástroji.

TELEFON:
Telefon z Rožnova pod Radhoštěm je již delší dobou taktéž pojem sám o sobě. Kapela která to rozbalila v půlce 90. let minulého století po sobě v roce 1998 fyzicky zanechala věhlasně opěvované LP "Háková Panenka".Jejich jak hudebně tak i lyricky rafinovaný projev je prošpikován energií, která se s živým vystoupením ještě umocňuje. Na pódiu působí velmi neotřele, čímž této punkové formaci nemůžeme upřít undergroundové kořeny. Pevně doufám, že v brzké době se od Telefonu dočkáme další studiové nahrávky.

NE!BUDEME:
A na uvítanou hned kopanec do prdele v podobě prvních pár rifů od této punk'n'rollové skvadry. Ne!budeme už mydlí někdy od roku 2003 a za tu dobu udělali pořádný kus práce. V jejich hudbě se míchají prvky punku, rocku, ska, reggae i nějaký ten Oi! a HC. Hoši už opět valí zase na dvě kejtry a horkou novinkou asi také nebude, že za bubny sedí ex. tlučmistr z Foolocracy. Nedávno si také vydali nové CD a vy se opět můžete těšit na: "Rytmus je jako pěsti a kopance, prokletá místa, zatuchlá romance.....!"


21.04.10 22:09
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one