Punk zine..!
              Naš Akce:            

07.04.2018 / Plzeň - Garáž
Benefit pro Fousky z.s.
DIS-K47, THALIDOMIDE, ROZRUCH!, VZTEKLEC
...bližší info časem...


              Recenze:             

KULLERVO – Vítejte na věčnosti EP

SVAVELDIOXID – Ändlös mardröm LP
                 Akce:                 

                 TOP 3:               

SCUM HUMAN - s/t EP
EXTENDED SUICIDE / NOLL IQ – split EP
9 SHOCKS TERROR - Zen And The Art Of Beating Your Ass LP
Do Brna míří teror ze země tisíce jezer, ne však v podobě tradičního omäkalaa muuho määhomeki jenkkapolkkahumppa stylu, ale s tváří v severských končinách stejně tradičního nasypanýho grindcore! 26. února Brno smetou hned tři suomi kapely, bližší info najdeš v článku.
Born from pain zavítají 24.2. do Ostravského klubu Barrák, na koncertě zahrají i tuzemské kapely Deaf1cult0, Filthy minds, The truth is out there a Awrizis, info v článku.
Pozice Wina (kytarista a duše kapel St. Vitus, The Obsessed, Shrinebuilder, The Hidden Hand, Spirit Caravan a Place Of Skulls) v historii heavy muziky je nezpochybnitelná. Je to spojovací článek mezi Tony Iommim a celým zástupem dnešních doom/stoner/heavy kytaristů. Wino je pro tenhle styl muziky stejně klíčovou osobností jako třeba Ian MacKaye pro punk/HC scénu. Sympaticky stárnoucí chlápek nedávno začal novou kapitolu: na respektovaném německém labelu Exile On Mainstream (A Whisper In The Noise, Wive, Dÿse, Volt, Beehoover, Bulbul atd.) vydal v roce 2010 sólové akustické album, nazvané „Adrift.“ Dvanáct tracků = dvanáct akustických perel. Wino už má věk a reputaci na to, aby šla tahle deska se vší pokorou přirovnat třeba k prvnímu dílu „American Recordings“ Johnnyho Cashe. V tom nejlepším slova smyslu „zkušené“ skladby, otřískané životem a vyzkoušené časem. Letos Wino vydává druhou akustickou desku – tentokrát ve spolupráci s Conny Ochsem. Album nese název „Heavy Kingdom“ a pokračuje v akustické náladě „Adrift“. Jediná změna? Skladby na něm jsou snad ještě působivější. (Aran)
Na koncertě, který se odehraje 25.února v brněnském klubu Favál Plexis určitě předvedou jak novinky z poslední desky, tak i léty prověřené koncertní klasiky. Podpořit je na jednom pódiu přijedou stále oblíbenější pražáci The Gangnails, kteří se loni vytáhli taky s novou deskou. Ta v sobě míchá vlivy punku, rock’n’rollu a rockabilly a na živo tak určitě půjde o skvělý zážitek. Do třetice také dorazí trojice z kapely Apple Juice. Chytlavý punk co se nikam příliš necpe, ale přitom skvěle šlape.
Před pár dny vyšel nový singl švédské crust / d-beat kapely BROTTSKOD 11. Čtyři nekompromisní záseky v duchu klasické skandinávské hardcore školy. K dostání také limitovaná edice 54 ks, která obsahuje sítotiskový ručně číslovaná přebal, nášivku a placku. Vinyl barvy fialové.
www.phobiarecords.net
29. ledna byla vyhlášena a do 29. 2. 2012 včetně probíhá anketa o nejlepší český vinyl roku 2011. Zúčastnit se může každý, kdo alespoň trochu aktivně sleduje českou vinylovou scénu. Hlasující musí vyplnit pořadí pěti LP/mini LP, zatímco hlasování pro maximálně tři SP/EP je nepovinné. Přehledy veškerých námi evidovaných gramodesek tuzemských autorů vydaných v roce 2011 jsou k dispozici včetně náhledů všech obalů společně s detailními instrukcemi a jednoduchými pravidly zde.
THE AFTERNOON GENTLEMEN / CHIENS split 7"EP
10 zbrusu nových high-speed power-violent grind-core skladeb právě vychází na mléčném vinylu za spolupráce čtyř spřátelených labelu Give Praise records {us}, I Feel Good {fr}, Tombs in the valley {uk} a Dead Heroes {cz}. Jako bonus tentokrát deska obsahuje download code, plakát s motivem od Jorda aka Pogger a samolepku kapely. V dubnu obě kapely odjedou 8 denní tour po západní Francii (14/4/12 - 21/4/12) ke zpečetění tohoto přátelství. No a v červenci zase TAGs odjedou UK tour s Weekend Nachos. Během dvou týdnu bude k dispozici i další split EP The Afternoon Gentlemen / Suffering Mind. Kontaktuj - www.deadheroes.cz {doomsday@centrum.cz}

DFC / WAKING THE DEAD split 7"EP
brazilsko-holandský split vydaný u příležitosti jejich společného brazilského tour, které proběhlo v listopadu 2011, thrashové záseky od obou kapely vycházejí na žluto-zeleném vinylu za spolupráce s Give Praise records, Dead Area records, Rock Mutante records, UPS a Raw records. Něco pro fanoušky DRI, Suicidal Tendencies, Attitude Adjustment, Cryptic Slaughter, Ratos de Porao.
Empty hall of fame dali na svůj BZ profil k poslechu song “Dead inside“ (když trochu prohledáš najdeš i text), nahraný v nové sestavě, který by si měl objevit na plánovaném EP, pokud bys měl zájem se na tomhle nosiči podílet napiš na: vrana.k@centrum.cz.
Anglie je kolébka punku a právě historii punku v letech osmdesáté v zemi zaslíbené se věnuje tato kniha. Její autor, Ian Glasper, aktivně působil ve scéně v jejích "zlatých časech" a pomocí spousty jiných veteránů se mu podařilo vytvořit skvěle čtivou směsku která mapuje anglickou anarchopunk scénu a kapely jako Crass, Conflict, Zounds, Subhumans a mnoho jiných. Nechybí doporučené diskografie a fotografie. Překlad knihy má na triku Marek Židův aka Jehuda (Splinter zin, Demarche), který překládal do češtiny i předchozí Glasperovu knihu Burning Britain. Kniha u nás vychází u PHR Records, celkem na Vás čeká 476 stran formátu A5 v pevné vazbě.
Oslava 17-ti let Obscene productions a Insane Society records, proběhne 12.5. v Pardubicích v klubu Žlutý pes, zahrají: MOB 47 (Swe), DESPERAT (Swe), ROXOR (Sk), MALIGNANT TUMOUR, SHEEVA YOGA, PRÜGELKNABE, MÖRKHIMMEL, MARCH OF THE HORDES, GRIDE,  HOW LONG?.
           Novinky v distru:          

EXTENDED SUICIDE / NOLL IQ – split EP
PAREGORIK / CRY OF HUMANS / DRÉN – live split MC
NOISE MASTER #32 zine
VYDĚRAČ #5 zine
KULLERVO – Vítejte Na Věčnosti! EP
VA - Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BOMBATÖLCSÉR – Bude klid noise demo E.P.
BETON / SKELETON - split EP
ZEMĚŽLUČ – Odložte Všechnu Naději EP
**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one