Punk zine..!
              Naš Akce:            

sobota 21.04. 2018
Plzeň - Garáž
Benefit pro Fousky z.s.
THALIDOMIDE, KOSY GEN, VZTEKLEC
>>>INFO ZDE<<<


*******************************
sobota 19.05. 2018
Plzeň - Garáž
Guerilla grill and noise party


URKHAGAAN, DRÉN, CRY OF HUMANS, REDD RATT, NBDY
...bližší info časem...
*******************************
neděle 02.09.
Plzeň
SECT MARK (IT), VZTEKLEC
...bližší info časem...


              Recenze:             

KULLERVO – Vítejte na věčnosti EP

SVAVELDIOXID – Ändlös mardröm LP

        Info o koncertech:      


Kruh krve

SPEED METAL INVASION

11.05.18 - Praha (Klinika) - ALLOCHIRIA (GRE), VOLUPTAS, SWEEPS 04

18.05.18 – Praha (Café v Lese) - DEMON HEAD (DK), THE TOWER

22.05.18 - Praha (007) - MANILLA ROAD (USA), EXORCIZPHOBIA
                 Akce:                 

                 TOP 3:               

RAGEOUS INTENT / HORSE BASTARD - split EP
DEAN DIRG - Verpisst LP
ARNOxDUEBEL / DISPARO! - split EP
Pozvánka na sedmé pokračování More noise for life, které se uskuteční 18.8. v Podboru u Hrochova Týnce za účasti kapel: Terror firmer (IT), Sposa in alto mare (IT), Kurwa aparata, Bombatolcsér, Life possession, Kruger, Culture of death, Shitnoise, info v článku.
Právě byl zahájen předprodej na brněnský koncert anglické legendy první punkové vlny – THE BOYS! Ti se v sobotu 20. října objeví na historicky prvním klubovém koncertě v ČR. Kapacita klubu Melodka je omezená (cca 400 míst), proto se vyplatí obstarat si vstupenku s předstihem. Omezený počet 100 lístků je teď k dostání za 300,- Kč v obchodě/e-shopu Voltage Records, domovském doupěti pořadatelů z Friday Night Kids. Zbylé lístky lze koupit za 340,- Kč v síti Ticketstream, vstupné na místě pak bude 370,- Kč.
www.voltage-shop.com
Máš punkovou nebo ska kapelu a nemáš si kde zahrát ? Tak přesně pro Tebe a další punkový nadšence je Poličský kokrhýl – soutěž punk a ska kapel o hraní na větších a známějších punkových akcích. Bližší info najdeš v článku.
Zbylí členové kapely Sanctions, pokračují v nové dvoučlenné power-violence  kapele Thetan. Na nahrávce “Welcome to whine country“ najdeš deset songů ve složení basa/bicí, dvanáct minut chaosu, uvidíš, že syrová divočina nepotřebuje žádné ozdoby! Nahrávka je volně ke stažení na webu Moshpit tragedy records.
Kapela P.V.A. byla vždy zvláštním úkazem na naší punkrockové scéně. Vydala celkem tři alba (z toho první dvě u Papagájova Hlasatele) z nichž každé se stalo zásadním. Přitom každé přineslo unikátní a zajímavou nahrávku. Hlavně také spoustu písniček, které patří dodnes mezi českou punkrockovou klasiku nejen mezi pamětníky devadesátek. Spousta mladých i starších punkerů i punkerek si dodnes prozpěvuje jejich texty a kapela tak, možná až nečekaně, ovlivňuje už další punkovou generaci. Druhé album P.V.A. – Poruchy vitální aktivity vyšlo původně v roce 1998 a to pouze na kazetě. Oproti debutu přineslo podstatně vyzrálejší muziku, čerpající z různých vlivů i mimo punkrock. Samostatnou kapitolou jsou texty – krátké příběhy, nebo naopak téměř snové představy. Dlouhá léta patří toto album mezi vyhledávané a oblíbené nahrávky, ovšem oficiálními kanály je tato deska již dávno nesehnatelná. PHR Records tak sáhli ke kroku zatím ojedinělému, reedici alba. To nyní vychází na CD v digipacku, který věrně vychází z ducha původního obalu. Původní nahrávka byla citlivě zremasterována ve známém plzeňském studiu PyHa a má tak teď nejlepší možný zvuk. Jako bonus tu navíc najdete výběr z aktuálního koncertního programu kapely, který obsahuje i písničky z první, neméně kultovní, nahrávky P.V.A. jejíž reedice se nepřipravuje.
http://phr.cz/
Přidán článek s reporty z koncertů, kde zahráli: Tightrope (CAN, Themptiness, The Shining (NL), Lahar, Barrel, Nihil Baxter (DE), Propaganda a This night drwas the end. Report k přečtení zde.
Dubnové novinky z Hluboké orby, info o chystaném koncertu amíkům Mundo Muerto, plány United crusties, SYIH v Jižních Čechách, Hluboká Orba č. 29 a Spalte Brno na prach 2, bližší info v článku.
Pozvánka  na 5. ročník Fotbalu proti rasismu, který se uskuteční v sobotu 5.5. ve Věžničce na Vysočině. Den odstartuje fotbalový turnaj, který nepojímáme jako klasické sportovní utkání (i hřiště ve svahu, hokejové branky a neexistence rozhodčího to potvrzují), takže bychom rády_i, aby se nebál kdokoli zúčastnit – bez ohledu na věk, pohlaví, fyzickou zdatnost apod. Letos poprvé vyhlašujeme soutěž o nejlepší dresové převleky, ve kterých budou týmy hrát, a doufáme, že tak fotbal bude zase o něco větší zábava a méně sportovní klání. Ačkoli se bude hrát o první tři místa, místo klasického vyhlašování chceme odměnit všechny zúčastněné hráče a hráčky, protože: Fotbal a celý den je sranda a zábava, chceme se sejít a vzájemně se obohacovat, žádná přehnaná soutěživost nebo agresivita není vítaná. Registrace do turnaje proběhne od 10:00 do 11:00, zápisné na tým 100 Kč, hrát se bude pravděpodobně 5+1. Kulturní program od 17:00, zahrají: Odeur de violettes, Edoshův kurník, Road kill zombies, Kyklos galaktikos, Or, Václav Klaus. Koncert bude nekuřácký. Během dne přednáška, promítání a diskuze k filmu Raid on Reykjavik reloaded, workshopy, vegan jídlo, pití, distra.
http://fotbalprotirasismu.blog.com
Po dvou letech a šesti měsících od vydání první dlouhohrající desky se Pipes and Pints, v původní sestavě, opět zavřou do studia, kde natočí materiál, který za tu dobu nasbírali. Celkem se bude jednat o 10 až 12 tracků, pečlivě vybraných ze všech skladeb, které jsou k dispozici. Natáčení je naplánované na tři dubnové týdny v Biotech studiu za asistence sound engineera Ecsona Waldese. Jako producent desky se v Čechách poprvé představí Darian Rundall ze Spojených států. Darian úzce spolupracuje s labely jako například Epitaph nebo Hellcat Records a má za sebou desky s kapelami jako jsou Pennywise, US Bombs, Suicidal Tendencies a mnoho dalších. Vydání desky je naplánováno na říjen 2012, následované víkendovým turné po Čechách, Slovensku, Německu, Švýcarsku, Polsku a Rakousku a měsíčním turné po západu Evropy.
Tři roky po debutním albu právě vychází nová deska jihočeské kapely Hodně Podně. Deska s názvem „Skládačka“ (s nímž koresponduje i samotný obal) je výsledkem poctivé práce ve studiu na jejímž konci je desítka nových songů. Kapela navazuje na tom s čím přišla už na předchozím počinu, ovšem určité posuny v celkovém vyznění desky jsou zde jasně patrné. Kdyby to neznělo jako klišé, dalo by se by se říct, že novinka je vyhranější. Drobné změny v sestavě kapely možná také více přispěly k tomu, že album působí daleko kompaktněji. Stále tu přitom máme onu neobvyklou kombinaci rocku, folku a punkového feelingu. Vybroušené melodie výrazně dokreslují flétna i saxofon a nechybí ani hostující housle a další nástroje. CD opět vychází pod hlavičkou PHR Records.
           Novinky v distru:          

PREDČASNÁ VZBURA #10 zine
MEDICATION TIME / MENTAL TENSION – split EP
EXILENT / MORIBUND SCUM - split LP
EXISTENCE #1/2018 zine
NESOUČÁST STROJE – s/t EP
THE MILD – Coffin tree MC
RAIZES - Những Bài Học Từ Bà MC
GATTACA / ROSA PARKS – split EP
KAWAKAMIHO RÝŽE #4 zine
**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one